Serie A: két gyönyörű gólt lőtt az Atalanta nyerő csereembere – videó

K. Zs.K. Zs.
2020.06.28. 21:36
Luis Muriel (Fotó: AFP, 2019)
A Napoli és az Atalanta is folytatta győzelmi sorozatát az olasz élvonalbeli labdarúgó bajnokságban (Serie A): a 28. forduló vasárnapi játéknapján a Napoli hazai pályán 3–1-re megverte a SPAL-t, az Atalanta 3–2-re nyert az Udinese vendégeként. Otthon kapott ki a veszélyzónában vergődő Sampdoria, míg a Sassuolo egy őrült mérkőzés 97. percében mentett pontot a Hellas Verona ellen.

UDINESE–ATALANTA 2–3

A kolumbiai Duván Zapata korán megszerezte a vezetést a vendégeknek, gyönyörűen levéve, majd korábbi csapata hálójába vágva a védelem mögé ívelt labdát. Ezt Kevin Lasagna még az első félidőben, egy kiugrás végén megválaszolta, sőt lőtt a meccs hajrájában is egy gólt – de az már csak szépítést ért…

Közben ugyanis a csereként beálló másik kolumbiai, Luis Muriel szabadrúgásból és akcióból is szerzett egy-egy szépségdíjas gólt, amivel oroszlánrészt vállalt az Atalanta zsinórban hatodik bajnoki győzelméből.

Egy kis stat: az Atalanta elérte a 80 gólos határt, ilyesmire az első 28 forduló során legutóbb a Fiorentina volt képes (86) az olasz bajnokságban – még az 1958–1959-es idényben. (Gracenote)

MURIEL KÉT GÓLJA

Az Inter parmai győzelméről ide kattintva olvashat!
A Milan vasárnapi sikeréről ide kattintva olvashat!

NAPOLI–SPAL 3–1

A szintén régóta nyerésben lévő Napoli dolga könnyebbnek ígérkezett, és ha a kivitelezés a vártnál nehezebben ment is, csak-csak megszületett a Gattuso-csapat egymást követő ötödik bajnoki sikere.

A leshatárról kilépő Dries Mertens átemeléses góljához még a VAR-jóváhagyása is kellett, és bár később a videózás éppen a belga lesállása miatt „elvett” egy találatot a hazaiaktól, José Callejón lövése és Amin Younes fejese elegendő volt a papírforma érvényesítéséhez.

A NAPOLI GÓLJAI

SASSUOLO–VERONA 3–3

A középmezőnyben állomásozó két csapat az első félidőt gól nélkül pörgette le, ami azonban a fordulás után történt, alighanem az ínyenceket is kielégítette – kivéve talán a vendég Hellas Verona távolból drukkoló híveit, hiszen csapatuk a 97. percben bukta el a jól megalapozottnak tűnő győzelmet.

A vendégek 3–1-re is vezettek, de a Sassuolo cseréi kiválóan muzsikáltak: az elefántcsontparti Jeremie Boga két gólt szerzett, a brazil Rogério pedig a ráadás hetedik percében gyönyörű távoli bombával varázsolt vissza egy pontot a csapatának.

ROGÉRIO PONTOT ÉRŐ BOMBÁJA

SAMPDORIA–BOLOGNA 1–2

Federico Bonazzoli fejese révén csak a kései szépítésre futotta az egyre nagyobb bajban lévő Sampnak, a csereként beálló Musa Barrow tizenegyesével és Riccardo Orsolini fejesével a Bologna hazavitte a három pontot.

OLASZ SERIE A
28. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések

Napoli–SPAL 3–1
(Mertens 4., Callejón 36., Younes 78., ill. Petagna 29.)
Sampdoria–Bologna 1–2 (Bonazzoli 88., ill. Barrow 72. – 11-esből, Orsolini 75.)
Sassuolo–Hellas Verona 3–3 (Boga 53., 77., Rogério 97., ill. Lazovics 51., Stepinski 57., Pessina 68.)
Udinese–Atalanta 2–3 (Lasagna 31., 87., ill. D. Zapata 9., Muriel 71., 79.)
Parma–Internazionale 1–2 (Gervinho 15., ill. De Vrij 84., Bastoni 87.)