Serie A: két gól, két piros lap – iksz a Lazio–Interen

2020.10.04. 16:58
Nem bírt egymással az Inter és a Lazio (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 3. fordulójának vasárnapi játéknapján a Lazio és az Inter 1–1-es döntetlent játszott egymással.

A bajnokságot két győzelemmel kezdő Inter a Lazio otthonában is megszerezte a vezetést: a 30. percben Lautaro Martínez köszönt be. 0–1

Lautaro Martínez gólja

A második félidő elején a fővárosi csapatnak sikerült egyenlítenie, Francesco Acerbi bal oldali beadása után Szergej Milinkovics-Szavics fejelte a kapuba a labdát. 1–1

Szergej Milinkovics-Szavics gólja

A 69. percben nehéz helyzetbe került a Lazio, mivel Ciro Immobile arcon ütötte Arturo Vidalt, a játékvezető pedig ezért piros lapot adott a csatárnak. Az Inter kis híján ki is használta az emberelőnyt, a hajrában azonban Marcelo Brozovic kísérlete után a kapufa kisegítette a házigazdát.

Ciro Immobile kiállítása

Ezt követően Marco Guida Stefano Sensit is kiállította, újabb gól pedig már nem esett, így 1–1-es döntetlennel zárult a mérkőzés.

Vasárnap délután a Benevento a Bolognát, a Parma pedig a Hellas Veronát győzte le 1–0-ra. A Parma keretében ott volt Balogh Botond, a 18 éves magyar védő azonban nem kapott játéklehetőséget.

OLASZ SERIE A
3. FORDULÓ
Benevento–Bologna 1–0
(Lapadula 66.)
Lazio–Internazionale 1–1 (Milinkovics-Szavics 55., ill. L. Martínez 30.)
Parma–Hellas Verona 1–0 (Kurtic 1.)
Korábban
Atalanta–Cagliari 5–2
(Muriel 7., A. Gómez 29., Pasalic 37., D. Zapata 42., Lammers 81., ill. Godín 24., Joao Pedro 52.)
Milan–Spezia 3–0 (Rafael Leao 57., 78., T. Hernández 76.)
Juventus–Napoli – elmaradt

Szombaton játszották
Sassuolo–Crotone 4–1
(Berardi 19., Caputo 58., 85. – az elsőt 11-esből, Locatelli 90+3., ill. Simy 49. – 11-esből)
Genoa–Torino – elhalasztva
Udinese–Roma 0–1 (Pedro 55.)
Pénteken játszották

Fiorentina–Sampdoria 1–2 (Vlahovics 72., ill. Quagliarella 42. – 11-esből, Verre 83.)

1. Atalanta 3 3 13–5 +8 9
2. Milan 3 3 7–0 +7 9
3. Sassuolo 3 2 1 9–3 +6 7
4. Internazionale 3 2 1 10–6 +4 7
5. Napoli 2 2 8–0 +8 6
6. Verona 3 2 1 4–1 +3 6
7. Benevento 3 2 1 6–7 –1 6
8. Juventus 2 1 1 5–2 +3 4