A Juve elszórakozta háromgólos előnyét, mégis nyert a Napoli ellen

B. L.B. L.
2019.08.31. 20:32
Óriási hullámvasút volt a meccs, de végül a Juventus örülhetett (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) második fordulójának rangadóján a Juventus háromgólos előnyét eltékozolva, egy 92. perces öngóllal mégis legyűrte (4–3) a Napolit.

Bár Cristiano Ronaldo löketével először a Juventus próbálkozott, az első negyedóra végén a Napoli került közel a gólszerzéshez, Allan lövésénél Szczesny óriásit mentett.

Ami a következő másodpercekben történt, arra aligha számítottak a vendégek. A Chiellinit hosszú időre elvesztő Juventusból De Sciglio is kivált, a helyére Danilo érkezett, aki az előző lövést követő szöglet után kontrából bevette Meret kapuját (1–0).

Danilo 29 másodperccel a Serie A-debütálását követően máris gólt szerzett, ennél gyorsabban legutóbb 2017 szeptemberében Duván Zapata tudott új csapatában betalálni, 17 másodpercre volt szüksége.

Danilo gólja

Nem sokat kellett várni a következő gólra, 200 másodperccel később jött Higuaín, aki úgy átverte Koulibalyt, ahogy nagyon kevesen tudják, majd a bal felsőbe bombázott (2–0).

Higuaín gólja

Félórányi játékot követően Khedira kétszer is végleg lezárhatta volna a meccset, előbb egy gyönyörű CR, Matuidi, Higuaín, Khedira összjáték után nyolc méterről, ajtó-ablak helyzetben lőhetett kapura, de Meret óriásit védett, majd percekkel később 20 méteres löketénél csak a léc mentette meg a Napolit.

A második félidőre egy teljesen más Napoli érkezett, jöttek sorban a helyzetek, Zielinski és Mertens járt élen, úgyhogy „természetesen” a Juventus szerzett újabb gólt: Douglas Costa centerezése után úgy tűnt, Cristiano Ronaldo 13 méteres, ballábas lövésével eldönti a meccset (3–0).

Cristiano Ronaldo gólja

No, a Napoli máshogy gondolta. Előbb Mário Rui bal oldali beadását Manolasz fejelt a hosszúba, majd pillanatokkal később Zielinski bal oldali beadására Lozano robbant be, és máris 3–2 volt!

Manolasz megtöri a jeget

Lozano visszahozza a hitet

Az első fordulóban 4–3-ra nyerő nápolyiak pedig vérszemet kaptak, és a 81. percben ki is egyenlítettek! Callejón jobb oldali szabadrúgása nyomán Di Lorenzo terelte kapuba a labdát (3–3).

Az egyenlítés

Amikor már mindenki elkönyvelte a döntetlent, akkor jött az újabb gól, és hiába Napoli-játékos szerezte, ez mégis a Juventus sikerét hozta meg, hiszen a felívelt szabadrúgásból Koulibaly – ritka nagy balszerencsével – a saját kapujába perdítette a labdát a 92. percben (öngól, 4–3).

OLASZ SERIE A
PÉNTEK
Bologna–SPAL 1–0 (Soriano 93.)
SZOMBAT
Milan–Brescia 1–0 (Calhanoglu 12.)
Juventus–Napoli 4–3 (Danilo 16., Higuaín 19. Cristiano Ronaldo 62., Koulibaly 92. – öngól, ill. Manolasz 66., Lozano 68., Di Lorenzo 81.)