C. Ronaldo duplázott, a Juventus három perc alatt elintézte a Laziót

H. D.H. D.
2020.07.20. 21:35
Cristiano Ronaldo duplázott, a Juventus legyőzte a Laziót (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 34. fordulójának záró mérkőzésén a listavezető Juventus hazai pályán a duplázó Cristiano Ronaldo vezérletével 2–1-re legyőzte a Laziót.
OLASZ SERIE A
34. FORDULÓ

Juventus–Lazio 2–1(C. Ronaldo 51., 54. – az elsőt 11-esből, ill. Immobile 83. – 11-esből)

A MÉRKŐZÉS SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A listavezető Juventus hármas, a Lazio négyes nyeretlenségi sorozattal a háta mögött várta a 34. forduló zára mérkőzését, azaz mind a két csapatnak volt javítanivalója. Az első félidőben néhány kisebb helyzet mellett két kapufát jegyezhettünk fel: előbb Alex Sandro fejese után, majd Ciro Immobile lövését követően csattant a kapufán a labda. Mivel mind a kétszer kifelé pattant a labda a kapufáról, az első félidőben nem született gól.

Nem úgy a másodikban!

A fordulás után szinte azonnal vezetést szerezhetett volna a torinói együttes, Manuel Lazzari azonban a gólvonalról mentett nagyot. Sokáig így sem kellett várni a gólra, Bastos kezezése után Daniele Orsato szabadrúgást ítélt, ám ezt rövid videobírózást követően – helyesen – tizenegyesre módosította. A labda mögé Cristiano Ronaldo állt, és magabiztosan gólra váltotta a büntetőt. Thomas Strakosha ugyan jó sarok felé vetődött, de a portugál klasszis lövése után nem tudott védeni. 1–0

Cristiano Ronaldo első gólja

Három perc sem telt el, és megduplázta előnyét a címvédő: Luiz Felipe utolsó emberként veszített labdát a Juventus térfelén, Paulo Dybala megindult, majd nagy sprint végén Cristiano Ronaldo elé tálalt, aki közelről az üres kapuba passzolta a labdát. 2–0

Ezzel Cristiano Ronaldo lett az első játékos, aki elérte az 50 gólos határt a Premier League-ben, a La Ligában és a Serie A-ban is. Ráadásul mivel ez volt az idénybeli 30. bajnoki gólja, – nagyjából fél óra erejéig – átvette a vezetést a góllövőlistán a 29 gólos Immobilétől.

Cristiano Ronaldo második gólja

Nem sokkal később Ronaldo egy kapufát is fejelt, majd Dybala lövése után védett Strakosha. A hajrában némileg váratlanul, Leonardo Bonucci hibája után tizenegyest kapott a Lazio, ezt pedig Ciro Immobile értékesítette (2–1) – így Cristiano Ronaldóhoz hasonlóan az olasz csatár is megszerezte idénybeli 30. bajnoki gólját.

Ciro Immobile gólja

A hajrában még Szergej Milinkovics-Szavics szabadrúgása után Wojciech Szczesny védett, így újabb gól már nem esett. A Juventus 2–1-re nyert, és óriási lépést tett a címvédés felé.