Serie A: hátrányból nyert, 35. alkalommal bajnok a Juventus!

2019.04.20. 19:52
Cristiano Ronaldo (jobbról a második) az első olasz bajnoki címét ünnepelheti (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 33. fordulójában a Juventus megszerezte a bajnoki címet, miután hátrányból fordítva 2–1-re győzött a Fiorentina ellen, amivel az előnye behozhatatlanná vált a második Napoli előtt. A Juve fennállása 35. bajnoki címét ünnepelheti.

Első valamirevaló akciójából megszerezte a vezetést a Fiorentina a találkozó hatodik percében, amikor Chiesa tört be a tizenhatoson belülre, s lapos passzát követően a labda a kivetődő Wojciech Szczesny, a menteni igyekvő Leonardo Bonucci, a kapusa kezére taposó Daniele Rugani és a köztük „zavargáló” Giovani Simeone, illetve Marco Benassi közös munkálkodásának eredményeképpen az akciót kísérő és őrizetlenül hagyott Nikola Milenkovics elé került, aki köszönte és az ötösről a léc alá bombázott.

MILENKOVICS GÓLJA

A kapott gól mintha megzavarta volna a Juventust, olyannyira, hogy a Fiorentina ismét betalált, de Fabrizio Pasqua játékvezető les miatt nem adta meg Simeone gólját.

A rendkívül bátran futballozó firenzeiek félóra játék után könnyen újabbat szerezhettek volna, ám a remekül játszó Federico Chiesa lövése a kapufán csattant, s ahogy az ilyenkor lenni szokott, a futball örök törvénye beigazolódott: két percen belül egyenlített a Juventus, egy szöglet után Alex Sandro csúsztatott a rövid alsó sarokba.

ALEX SANDRO GÓLJA

A félidőt Chiesa második kapufája zárta, s a szünet után hamar kiderült, kár volt a sok elpuskázott helyzetért: ismét hat perc után láthatott gólt a közönség. Cristiano Ronaldo beadása a Fiorentina menteni igyekvő csapatkapitánya, Germán Pezzella lábát találta el, s vágódott róla a hálóba, 2–1.

PEZZELLA ÖNGÓLJA

Ez az eredmény a Juventus számára már bőven megfelelt, hiszen a három ponttal megszerezte a klub történetének 35. bajnoki címét – egyúttal sorozatban a nyolcadikat.

OLASZ SERIE A
33. FORDULÓ
Juventus–Fiorentina 2–1
(Alex Sandro 37., Pezzella 53. – öngól, ill. Milenkovics 6.)

KORÁBBAN
Lazio–Chievo 1–2 (Caicedo 67., ill. Vignato 49., Hetemaj 51.)
Cagliari–Frosinone 1–0 (Joao Pedro 27.)
Bologna–Sampdoria 3–0 (Tonelli 56. – öngól, Pulgar 68., Orsolini 88.)
Udinese–Sassuolo 1–1 (Lirola 80. – öngól, ill. Sensi 31.)
Empoli–SPAL 2–4 (Caputo 22., H. Traoré 47., ill. Petagna 38., 61. – az elsőt 11-esből, Floccari 44., Antenucci 88.)
Genoa–Torino 0–1 (Ansaldi 58.)

Parma–Milan 1–1 (Bruno Alves 87., ill. Castellijo 69.)