Lassan 40, de a kapu előtt Batman: Ibrahimovic eldöntötte a városi derbit

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2020.10.17. 17:50
Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 4. fordulójában a Milan nyerte meg az Inter ellen a milánói városi derbit, a Derby della Madonninát, mivel Zlatan Ibrahimovic duplájára Romelu Lukaku csak egy góllal tudott válaszolni.

Inter:
Handanovic – D’Ambrosio, De Vrij, Kolarov – Hakimi, Ar. Vidal (A. Sánchez, 84.), Brozovic (Eriksen, 67.), Perisic – Barella – R. Lukaku, L. Martínez. Vezetőedző: Antonio Conte
Milan: G. Donnarumma – Calabria, Kjaer, Romagnoli, Theo Hernández – Kessié (Tonali, 87.), Bennaszer – Saelemaekers (Castillejo, 63.), Calhanoglu, Rafael Leao (Krunic, 62.) – Ibrahimovic. Vezetőedző: Stefano Pioli
Gólszerző: R. Lukaku (19.), ill. Ibrahimovic (13., 16.)

Korábban:
Napoli–Atalanta 4–1 (Lozano 23., 27., Politano 30., Osimhen 43., ill. Lammers 69.)
Sampdoria–Lazio 3–0 (Quagliarella 32., Augello 41., Damsgaard 74.)

Később
20.45: Crotone–Juventus (Tv: Digi Sport1)

Vasárnap
12.30: Bologna–Sassuolo (Tv: Digi Sport1)
15.00: Spezia–Fiorentina (Tv: Digi Sport1)
15.00: Torino–Cagliari (Tv: Digi Sport3)
18.00: Udinese–Parma (Tv: Digi Sport1)
20.45: Roma–Benevento (Tv: Digi Sport1)

Hétfőn:
20.45:
Verona–Genoa (Tv: Digi Sport2)

Alaposan átrendezte a koronavírus, néhány sérülés és egy eltiltás az Internazionale sorait a világszerte nagyon várt városi derbi előtt, Ashley Young, Alessandro Bastoni, Roberto Gagliardini, Radja Nainggolan, Ionut Radu, Milan Skriniar; Matías Vecino és Stefano Sensi is hiányzott a keretből, és ez nagyon meglátszott Antonio Conte csapatán.

Amely hamar kétgólos hátrányba került, és mindkétszer a koronavírusból nemrégiben visszatért Zlatan Ibrahimovic volt eredményes: előbb kihagyta az Alekszandar Kolarov által fölöslegesen összehozott büntetőt, de a kipattanót értékesítette, majd szintén az ötösről talált a kapuba Rafael Leao szép beadása után. Hamar megrázta magát az Inter, de kellett a szépítéshez, Romelu Lukaku góljához Gianluigi Donnarumma pocsék kivetődése is.

Kisebb-nagyobb helyzetekig eljutott még a szünetig a mai házigazda, az Inter, ám Lukaku az ötös elől fejjel nem talált a kapuba, Lautaro Martínez fejesét pedig hárította a gólvonal előtt Simon Kjaer.

Rangadóhoz méltó elszántság (Fotó: AFP)

Nem tett jót a szünet a derbinek, némi mezőnyharc után Rafael Leao és Asraf Hakimi veszélyeztetett, majd jöhetett a rangadótól elvárt csontzene. A hajrára fordulva a csereként a Milanba beálló Rade Krunic ziccert rontott, majd Donnarumma összehozott egy ajándék 11-est az Internek, azonban megúszta, mert a VAR kiderítette, hogy előtte Lukaku lesen állt.

Ibrahimovic szabadrúgásból, Ivan Perisic fejesből szerezhetett volna még gólt, aztán Lukaku az ötösről a jobb alsó mellé „gyatrázta” a ziccerét, majd a ráadás ráadásában hat méterről Donnarumma elé sarkazta a labdát.

Tovább menetel a Milan a Serie A-ban, megbotlott a sok sebből vérző Inter.

20. Crotone332–10–80

1995 óta nem nyerte meg első négy meccsét a Milan. Visszatér a Capello-korszak?

90+7. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+7. perc Barella bedobja, Sánchez megcsúsztatja, Lukaku meg hatról jobbal a kapus elé sarkazza a labdát!

90+4. perc Romagnoli a földön, a fejét fogja, Lukaku nem is tudja elképzelni, mi baja lehet.

90+3. perc Martínez beadását Lukaku ballal hétről a jobb alsó mellé teszi, Romagnoli és Hernández közül. MI MARADT KI!

Öt perc a ráadás.

90. perc Perisic hétről a léc fölé fejeli Sánchez jobb oldali, jobblábas beadását.

89. perc Ibra lövi a Samu által kiharcol büntetőt jobbal a léc fölé a 16-os elől. Nem sokkal, fél méterrel talán, a jobb felső sarok mellé.

87. perc Sandro Tonali be, Kessié le, luxuscsere.

85. perc Szép támadás, rossz Barella-passzal a végén a kapu felé törő Lukakunak.

84. perc Alexis Sánchez be, Vidal le.

83. perc Asraf Hakiminek nem megy ma, ellöki Hernándezt, sárga lap. Antonio Conte kap sárga lapot reklamálásért aztán nem sokra rá.

81. perc Ibra beadását kornerre menti Vidal, aki az előbb a tűzzel játszott, de nem kapott második sárga lapot belemenésért. A Calhanoglu-kornert a bal sarok mellé csúsztatja hat méterről a svéd, méterekkel.

79. perc Calhanoglu bal oldali szabadrúgását feladja hétről fejjel a kapusnak Kjaer, előtte Hakimi jobb oldali beadása lett Donnarummáé.

76. perc LES, nem ér a büntető.

73. perc BÜNTETŐ, Donnarumma fölöslegesen ellöki a kaputól elfelé tartó Lukakut, aki a Kjaerről elé pattanó labdával húzott el jobbra. A kapus mellel lökte az ék lábát. Kjaer Eriksen passzát mentette a belga elé, véletlenül, futtában.

72. perc MELLÉ, Krunic az ötös bal sarka elől ballal a rövid felső mellé teszi Samu forintos passzát!

72. perc Perisic bal oldali beadását a másik kapufa elől a rövid sarok mellé bólintja Martínez.

69. perc Arturo Vidal rúg hatalmasat Krunicba, nagy ordítás és egy sárga lap.

67. perc Christian Eriksen be, Brozovic le, minőségi csere.

66. perc Sárga lap Stefano Piolinak.

64. perc Marcelo Brozovic kap sárga lapot Hernández ellökéséért.

63. perc Saelmaekerst pedig Samu Castillejo váltja, szélsőcsere.

62. perc Leao le, Rade Krunic be, támadó helyett szűrő.

61. perc Barella lő jobbal kapura kissé balról, 18-ról, de ment fejjel Kjaer.

60. perc Zlatan Ibrahimovic kap sárga lapot Brozovic lekönyökléséért.

59. perc Kimarad, Vidal emelését Hakimi hat méterről a jobb alsó mellé fejeli, előrevetődve.

56. perc Kessié dűt és borít, Leao meg nem sokkal lő jobbal 18-ról a jobb alsó mellé, Handanovictól gól...

53. perc Leao acélkeményen léc oda Hakiminek, a portugál felvette hát a Serie A ritmusát.

51. perc Három fejespárbajt is nyert a Milan-védelem Brozovic bal oldali, jobblábas szabadrúgása után.

49. perc Kjaer lövése Barella orrán csattan, ápolás.

47. perc Barella passzát Martínez jobbal 19-ről a bal felső mellé rúgja.

46. PERC FOLYTATJUK!

A tinédzserként nagy tehetségnek tartott Darmian korábban megfordult többek között az AC Milannál és a Manchester Unitednél is.

Egy évre kölcsönvette, majd annak lejártával 2.5 millió euróért cserébe szerződteti is az Internazionale Matteo Darmiant. A futballista érkezését a milánói klub jelentette be hivatalos csatornáin, míg az üzlet anyagi részleteiről a Transfermarkt számolt be. Darmian a Parmától teszi át székhelyét az Interhez.

„Meggyógyultál. Az egészségügyi hatóságokat is figyelmeztetted, a karanténnak vége. Kimehetsz!” – olvasható a klasszis Twitter-oldalán.

Ibrahimovicot szeptember végén tesztelték a Bodö/Glimt elleni Európa-liga-selejtező előtt, s a 38 esztendős svéd csatár volt az egyetlen – a játékosokat és az edzői stábot együttvéve –, akinek pozitív lett a koronavírustesztje.

Conte évi 12 millió eurót tehet zsebre, a második legjobban kereső Paulo Fonseca (Roma) csak 2.5 milliót, a ranglista harmadikja, Gian Piero Gasperini (Atalanta) 2.2 milliót. A városi rivális Milan edzője, Stefano Pioli csak kétmillió eurót kap egy évre, eszerint tehát Conte munkája hatszor többet ér, legalábbis a munkaadójának.

A Juventus nyáron kinevezett vezetőedzője, Andrea Pirlo 1.8 millió eurós évi fizetésével csak a hetedik legjobban kereső, nála is kevésbé becsülik meg anyagilag korábbi milanos csapattársát, Gennaro Gattusót a Napolinál, aki évi másfél milliót kap. A lista utolsó helyezettje, az újonc Speziát irányító Vincenzo Italiano éves keresete 500 ezer euró.Megközelítőleg sem keres senki annyit edzőként a Serie A-ban, mint az Intert irányító Antonio Conte. Antonio Conténak az a küldetése, hogy tizenegy év után visszavigye a scudettót az Internazionaléhoz. Nem lehet azt állítani, hogy a milánói fekete-kék klub nem ad neki elég motivációt, legalábbis anyagilag. A Gazzetta dello Sport frissen közzétett edzői kereseti rangsorából ugyanis kiderül, ő a liga legjobban kereső vezetőedzője, bérezése még a második legjobban megfizetett Serie A-edzőjéének is a többszöröse.

E párharc legjobb gólszerzői:
Andrij Sevcsenko 14
Giuseppe Meazza 13
Gunnar Nordahl 11
Nyers István 10
Enrico Candiani 10

A Milan immáron 24 bajnoki óta mindig betalál, a klubrekord 29.

Mint a nagy Silvio Piola: 38 év fölött négyszer is eljutott legalább két gólig. Ibra, ki más?

45+2. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+2. perc MELLÉ, Lukaku fejel nem sokkal hétről a bal alsó mellé egy jobb oldali Brozovic-korner után.

45+1. perc Ha már ott van, Franck Kessié nagyot rúg bele. Sárga lap.

43. perc CSODA, Barella visszatér.

41. perc Hűha, Barella térde kimegy, a bal térde koccant Calabria bal térdével. Komolynak néz ki az ügy, sajnos...

Ibra anno az Interben 117 meccsen 66 gólt lőtt, 29 gólpassz mellett.

38. perc
Hernández szereli a jobbon harcosan a kapura törő Lukakut.

35. perc Romagnoli szereli csoda keményen a jobbon a Hernándezt magáról már lerázó Hakimit, majd Kjaer szereli a 16-oson belül Martínezt.

34. perc Lukaku jobbról jobbal veszélyesen ad be, Martínez éppen csak lemarad a passzról!

32. perc Kimarad, Barella jobbal 15-ről feladja a labdát a kapusnak, előtte Hakimi jobb oldali beadását Martínez az ötös bal sarkáról a bal felsőbe fejelte volna, de mentett fejjel Kjaer a gólvonal előtt!

29. PERC ITT A SZÉPÍTÉS, Donnarumma elvéti Perisic bal oldali beadását, ROMELU LUKAKU pedig köszöni szépen, ballal a bal alsóba lő hétről. 1–2! Hernández háta mögül.

Az Inter négy bajnoki győzelmi sorozata a városi rivális ellen az majdnem klubcsúcs, előtte öt volt a legtöbb, 1979 és 1983 között (a Milant kizárták egy időre a Serie B-be).

22. perc Simon Kjaer kap sárga lapot Martínez felrúgásáért.

18. perc Lukaku lő jó csel után ballal 17-ről Donnarumma elé.

16. PERC NAGY ZLATAN LECSAP, a D'Ambrosiót kicselező, majd lefutó Leao bal oldali, ballábas beadását a jobb felsőbe vágja kissé jobbról, öt méterről, jobbal. 0–2!

De Vrij a meccs előtt megkapta az előző idény legjobb védőjének járó díjat, Javier Zanettitől.

16. perc Perisic harmadik beadása sem jó ma, most meg szereli Calabria.

A Milan még veretlen ebben a bajnokságban, gólt sem kapott.

13. PERC ZLATAN IBRAHIMOVIC jobbal a jobb alsó felé lő, Handanovic eléri, a labda középre jön ki, a svéd az ötösről ballal a kapu közepébe lő. 0–1!

Rutin: Kolarov 34 éves, Ibra mester 39.

11. PERC BÜNTETŐ!
Calhanoglu indítja Ibrát, akit felrúg Kolarov a 16-oson belül, éppen, amikor már megállt a svéd, és nem tudott volna lőni már ballal.

10. perc Romagnoli rosszul találja el az ötösön Saelemakers beadását, de les.

8. perc Kolarov ment a magát De Vrijen már áthámozó Calhanoglu elől az ötös bal sarkánál, Ibrahimovic indítását követően. A német beadását aztán kidejeli Hakimi.

3. perc Lukaku megrúgja Hernández sarkát futás közben, ápolás. Kolarov szépen indított.

1. perc Hakimi jobb oldali beadását rossz helyre üti Donnarumma, de kisegíti a Martínezt szerelő Kjaer, Hernández takarít aztán.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak kék-fekete mezben és fekete nadrágban, a vendégek piros-fekete mezben és fehér nadrágban.

Az Inter sorozatban 5. Milan elleni bajnokiját is megnyeri?

Mindkét milánói gigász jó formában várja a városi rangadót. Bár az Internazionale legutóbb
csak remizett a Lazio vendégeként, pályaválasztóként magabiztosan várhatja a meccset. Az
elmúlt tíz évben csak egyszer kapott ki a derbin, egy évtizede is csak szűkös vereséget szenvedett (0–1). A Milannak is van mire büszkének lennie. A bajnokságban hibátlan rajtot vett, az elmúlt hetekben az El-selejtezőjében is pályára lépő, főtáblára jutó piros-feketék így minden sorozatot figyelembe véve március eleje óta nem találtak legyőzőre (14–5–0). Internazionale–Milan 2017–2018: 3–2, 0–0, 2018–2019: 1–0, 3–2, 2019–2020: 2–0, 4–2

Egy kis örökmérleg: 191 találkozó, 72 interes és 60 milanos sikerrel, 260, ill. 250 rúgott góllal.