Serie A: Insigne lövésével mentett pontot a Napoli

2019.03.10. 19:53
Lorenzo Insigne révén mentett pontot a Napoli a Sassuolo vendégeként (Fotó: AFP)
Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 27. fordulójának vasárnap kora esti mérkőzésén a Sassuolo nagy meglepetésre pontot csent a második helyezett Napolit fogadva. A hazaiak második félidő elején szereztek vezetést Domenico Berardi révén, majd néhány perccel a rendes játékidő vége előtt Lorenzo Insigne szép csavarással egyenlített.

A Napoli a jövő heti Európa-liga-meccs miatt kissé tartalékosan lépett pályára a Sassuolo vendégeként, ráadásul Alex Meret eltiltott, Raúl Albiol sérült volt. Az első félidő nem hozott gólt, többek között a pontatlan befejezések miatt. A fordulás után viszont nem kellett sokat várni az első találatra: az 53. percben Domenico Berardi volt eredményes, a Sassuolo játékosa 2018 januárja óta először szerzett akciógólt hazai pályán.

Sokáig úgy tűnt, pont nélkül távozik a Napoli, és még tovább nő az éllovas Juventus előnye, de Lorenzo Insigne remek tekeréssel egyenlített a 86. percben. A torinóiak immár 18 ponttal vezetik a scudettóért zajló harcot – a nápolyiak aligha a bajnoki címre koncentrálnak innentől.

OLASZ SERIE A
27. FORDULÓ

Sassuolo–Napoli 1–1 (D. Berardi 53., ill. Insigne 86.)

KORÁBBAN
Bologna–Cagliari 2–0
(Pulgar 34. – 11-esből, R. Soriano 77.)
Internazionale–SPAL 2–0
(Politano 67., Gagliardini 77.)

Sampdoria–Atalanta 1–2 (Quagliarella 67. – 11-esből, ill. D. Zapata 50., Gosens 77.)
Frosinone–Torino 1–2 (Paganini 42., ill. Belotti 56., 78.)

KÉSŐBB
20.30: Fiorentina–Lazio (Tv:Digi Sport1)

HÉTFŐ
20.30: Roma–Empoli

SZOMBATI EREDMÉNYEK
Chievo–Milan 1–2 (Hetemaj 41., ill. Biglia 31., Piatek 57.)

Parma–Genoa 1–0 (Kucka 78.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Juventus–Udinese 4–1 (Kean 11., 39., Emre Can 67. – 11-esből, Matuidi 71., ill. Lasagna 84.)

1. Juventus 27 24 3 59–17 +42 75
2. Napoli 27 17 6 4 48–21 +27 57
3. Milan 27 14 9 4 41–23 +18 51
4. Internazionale 27 15 5 7 40–22 +18 50
5. Atalanta 27 13 5 9 56–38 +18 44
6. Roma 26 12 8 6 49–36 +13 44
7. Torino 27 11 11 5 35–23 +12 44
8. Lazio 25 12 5 8 36–27 +9 41