Serie A: Immobile vezérletével, hatalmas gólokkal hengerelt a Lazio

2018.11.04. 14:29
Immobile lőtte a Lazio első két gólját (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 11. fordulójának vasárnapi játéknapján a Lazio hazai pályán 4–1-re legyőzte a SPAL-t.

Lüktető iramú első játékrészt hozott a Lazio–SPAL mérkőzés. Az első gólra a 26. percig kellett várni: szöglet után Ciro Immobile maradt üresen a hosszú oldalon, és a beérkező labdát kapásból a kapuba bombázta (1–0).

Az előny nem tartott sokáig, a vendégek szép támadás után Mirco Antenucci révén két perccel később egyenlítettek (1–1).

A 35. percben szintén a kétszeres olasz gólkirály, Immobile volt a főszereplő: 18 méterre a kaputól megeresztett egy lövést, a labda a SPAL egyik védőjén megpattant, és így lett védhetetlen Vanja Milinkovics-Szavics számára (2–1).

Az 59. percben tovább növelte az előnyét a Lazio: Danilo Cataldi hatalmas erejű lövését képtelen volt védeni a vendégek kapusa (3–1).

A 70. percben a hazaiak csapatkapitánya, Marco Parolo biztosította be a három pont sorsát(4–1).

OLASZ SERIE A
11. FORDULÓ
Lazio–SPAL 4–1 (Immobile 26., 35., Cataldi 59., Parolo 70., ill. Antenucci 28.)

Pénteken játszották
Napoli–Empoli 5–1 (Insigne 9., Mertens 38., 64., 93., Milik 90., ill. Caputo 58.)

Szombaton játszották
Juventus–Cagliari 3–1 (Dybala 1., Bradaric 38. – öngól, Cuadrado 87., ill. Joao Pedro 36.)
Fiorentina–Roma 1–1 (Veretout 33. – 11-esből, ill. Florenzi 85.)
Internazionale–Genoa 5–0 (Gagliardini 14., 49., Politano 16., Joao Mário 91., Nainggolan 94.)