Serie A: Immobile 61 éve nem látott formában, a Lazio legyűrte a Bresciát

T. I.T. I.
2020.01.05. 14:26
Mario Balotelli (balra) az ötödik gólját szerezte a Bresciában (Fotó: AFP)
A Lazio a 91. percben született Immobile-góllal 2–1-re legyőzte a mérkőzés jelentős részét emberhátrányban töltő Bresciát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 18. fordulójában.

A mérkőzés első gólját Mario Balotelli szerezte, aki a 18. percben akcióból köszönt be a vendégkapuba – hazatérése óta három gólpassz mellett ez volt az ötödik találata (1–0).

A folytatás aztán a gólok helyett inkább a faultokról, a sárga, no meg a piros lapokról szólt. Pontosabban – ami a pirosat illeti – egyről: Andrea Cistanta a 35. percben kapott egy figyelmeztetést, majd öt perccel később még egyet, grátisz összehozva egy tizenegyest. A kiesés elől menekülő Brescia ezzel emberhátrányba került, sőt a 42. minutumban az előnye is odalett, Ciro Immobile értékesítette a büntetőt(1–1).

Ezzel az olasz támadó lett az első 1959 januárja és Antonio Angelillo óta, aki 17 lejátszott mérkőzés után egy idényben egy gól/meccs feletti átlagot tudhat magáénak.

A második félidő kifejezetten monoton csordogált – a Lazio komolyabb megerőltetés nélkül is fölényben futballozott, de valódi ziccerekig nem jutott el. Aztán jött a 91. perc és egy majd 50 méteres indítás, a tizenhatoson belül lefejelt labda pedig kisebb kavarodás után Immobile elé került, aki 13 méterről higgadtan a bal alsó sarokba helyezett (1–2).

Ha más nem is, ezzel biztos, hogy az AS Roma a 18. fordulóban nem előzhet, a Lazio marad a dobogó harmadik fokán, s a városi rivális előtt – bármit is játszanak este a „farkasok”.