Serie A: idegenben nyert az Inter és a Roma

2018.12.29. 16:58
Az Inter újra egygólos mérkőzésen győzött (Fotó: AFP)
Az Internazionale az Empoli, a Roma a Parma vendégeként nyert az olasz Serie A 19. fordulójában. A Lazio hazai pályán mentett pontot a Torino ellen, míg az Atalanta az utolsó fél órára beálló szlovén Josip Ilicic mesterhármasának is köszönhetően győzte le 6–2-re a Sassuolót.

A Napoli elleni balhé után nem kísérhették el szurkolói az Intert az Empoli otthonába, de a következő két hazai meccsével ellentétben itt legalább az ellenfele rajongói ott lehettek a lelátón. Az első félidőben nemigen élvezhették, amit láttak, egyik csapat sem tudta rohamozni ellenfele kapuját.

A második félidőben Keita Baldé volt a legveszélyesebb Inter-játékos, és miután Samir Handanovic bravúrral hárította Francesco Caputo próbálkozását, szerzett egy gólt, amelyet nem adott meg a játékvezető. 12 perccel a lefújás előtt viszont már szabályos gólt szerzett, amellyel el is döntötte a meccset.

A Roma szintén a szünet után törte meg a Parma ellenállását, Bryan Cristante után Cengiz Ünder is gólt szerzett, így végül simán nyertek a fővárosiak. Rómában a Laziónak az egy pontért is küzdenie kellett, a szünetben még a Torinio állt nyerésre Andrea Belotti tizenegyesgóljával, de Szergej Milinkovics-Szavics ismét megmentette a Laziót.

Genovában nem született gól a Fiorentina vendégjátéka során, a Sassuolo–Atalanta meccsen viszont potyogtak a gólok: Josip Ilicic 2–3-nál állt be a 63. percben a vendégekhez, és a 74. perc után tett róla, hogy fölényes legyen a vendégek sikere: háromszor is betalált.

A sereghajtó Chievo Emanuiele Giaccherini szabadrúgásával folytatta a kapaszkodást, de a helyzete még mindig nagyon nehéz.

SERIE A, 19. FORDULÓ
Chievo–Frosinone 1–0 (Giaccherini 76.)
Empoli–Internazionale 0–1 (Keita Baldé 72.)
Genoa–Fiorentina 0–0
Lazio–Torino 1–1 (Milinkovics-Szavics, 62., ill. Belotti 45. – 11-esből)
Parma–Roma 0–2 (Cristante 58., Cengiz Ünder 75.)
Sassuolo–Atalanta 2–6 (Duncan 51., 57., ill. Zapata 19., A. Gómez 42., G. Mancini 54., Ilicic 74., 87., 92.)
Udinese–Cagliari 2–0 (Pussetto 39., 57.)

KORÁBBAN
Juventus–Sampdoria 2–1 (C. Ronaldo 2., 63. – a másodikat 11-esből, ill. Quagliarella 32. – 11-esből)