Serie A: Icardi távolléte óta először kapott ki az Inter

2019.03.01. 22:31
Ivan Perisic 150. meccse nem sikerült jól az Interben (Fotó: AFP, archív)
Amióta Mauro Icardit megfosztották a kapitányi karszalagtól és a hivatalos verzió szerint térdsérülés miatt nem lép pályára, először kapott ki az Internazionale labdarúgócsapata: a milánói együttes az olasz bajnokság (Serie A) 26. fordulójának nyitó mérkőzésén 2–1-es vereséget szenvedett idegenben a Cagliaritól.

Az előző öt bajnoki mérkőzéséből négyet elveszítő Cagliari a 31. percben Luca Ceppitelli fejes góljával szerezte meg a vezetést, ám a vendégek az Icardit helyettesítő Lautaro Martínez találatával hét perccel később egyenlítettek. Nem sokáig állt azonban döntetlenre a meccs, a 43. percben ugyanis Leonardo Pavoletti látványos kapás lövése után ismét előnybe került a szardíniai alakulat. A Cagliari második góljának szerzője a legutóbbi négy fellépésén négyszer volt eredményes a Sardegna Arenában.

A találkozó hosszabbításában Nicolo Barella még fölé lőtt egy tizenegyest.

A MÉRKŐZÉS GÓLÖSSZEFOGLALÓJA

BARELLA ÉGBE LŐTT TIZENEGYESE

A milánói együttes a kimaradt büntetőt megelőzően és az után is nagy erőket mozgósított az egyenlítésért, de hiába próbálkozott összesen 19 lövéssel, kikapott. A Cagliari vendégeként először 2013 áprilisa óta.

A szardíniai együttes idén másodszor nyert a bajnokságban, ezzel stabilizálta pozícióját a középmezőny alsó felében, az Inter viszont a Milan és a Roma esetleges sikerével kiszorulhat az első négyből a forduló végén.

OLASZ SERIE A
26. FORDULÓ
Cagliari–Internazionale 2–1 (Ceppitelli 31., Pavoletti 43., ill. L. Martínez 38.)