Serie A: hoppá! A sereghajtó térdre kényszerítette a Milant

2018.04.21. 22:44
Bonucci és a Milan bánata: odahaza kapott ki a csapat a Beneventótól (Fotó: AFP)
Nem kis meglepetésre a Benevento 1–0-ra legyőzte a Milant a San Siróban az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 34. fordulójában.

A nemzetközi kupaindulást érő helyekért küzdő Milan a sereghajtó Beneventót fogadta. Az újonc ősszel első pontját az élvonalban épp a milánóiak ellen szerezte, és mint kiderült, szombat este is történelmet írt a San Siróban. A Milan mezőnyfölényben futballozott, André Silva elpuskázott egy helyzetet az első félidőben, Patrick Cutrone pedig többször is gyanús körülmények között került a földre a tizenhatoson belül.

A 29. percben jött a sokk: kihagyott a Milan védelme, pontosabban a lesre állítás nem működött, így Nicolas Viola kiugratásával Pietro Iemmello törhetett kapura, és Donnarumma lába mellett a hálóba is lőtt. 0–1

A hajrában Cheick Diabaté megkapta második sárgáját, így a Benevento emberhátrányban fejezte be a mérkőzést. A Milan emberfórban sem tudott a hálóba találni, így kínos vereséget szenvedett hazai pályán – a Benevento viszont először nyert idegenben a Serie A-ban, és tett egy aprócska lépést az eddig nagyon messzinek tűnő bennmaradás felé.