Serie A: Higuaín góljával fordított a Milan a SPAL ellen

2018.12.29. 22:24
Gonzalo Higuaín gólja után örülhetett a Milan (Fotó: AFP)
A Milan a 13. percben hátrányba került hazai pályán a SPAL ellen, de fordítani tudott, és Gonzalo Higuaín góljával legyőzte vendégét a Serie A 19. fordulójában.

A SPAL 1957 óta nem győzte le a Milant a Serie A-ban, de most ráijesztett vendéglátójára, a 13. percben Andrea Petagna góljával vezetést szerzett.

A Milan három percen belül válaszolt, Samu Castillejo lecsapott Filippo Costa rossz felszabadítására, és a felső sarokba bombázva véget vetett a Milan 395 perces gólínségének, amelynél hosszabban 34 éve nem látott a klub az olasz élvonalban.

Fordítani viszont sokáig nem sikerül, a két hónapja gólképtelen Gonzalo Higuaínnal türelmetlenek voltak a szurkolók, de nem kellett sokáig várniuk: az argentin a 64.percben hat méterről megtörte október 28. óta tartó gólcsendjét.

A Milan és a SPAL is kihagyott helyzeteket ezután, s a hazaiaknak izgulniuk kellett a hajrában, miután Susót két gyors sárga lap után kiállították – a Juventus elleni kupameccsen nem játszhat.

A végén Gianluigi Donnarumma nevetett, Mohamed Faresz fejese után szenzációs mozdulattal mentette meg a győzelmet a Milannak.

SERIE A, 19. FORDULÓ
Milan–SPAL 2–1 (Samu Castillejo 16., Higuaín 64., ill. Petagna 13.)

KORÁBBAN
Napoli–Bologna 3–2 (Milik 16., 51., Mertens 88., ill. Santander 37., Danilo 80.)
Chievo–Frosinone 1–0 (Giaccherini 76.)
Empoli–Internazionale 0–1 (Keita Baldé 72.)
Genoa–Fiorentina 0–0
Lazio–Torino 1–1 (Milinkovics-Szavics, 62., ill. Belotti 45. – 11-esből)
Parma–Roma 0–2 (Cristante 58., Cengiz Ünder 75.)
Sassuolo–Atalanta 2–6 (Duncan 51., 57., ill. D. Zapata 19., A. Gómez 42., G. Mancini 54., Ilicic 74., 87., 92.)
Udinese–Cagliari 2–0 (Pussetto 39., 57.)
Juventus–Sampdoria 2–1 (C. Ronaldo 2., 63. – a másodikat 11-esből, ill. Quagliarella 32. – 11-esből)

1. Juventus 19 17 2 38–11 +27 53
2. Napoli 19 14 2 3 37–17 +20 44
3. Internazionale 19 12 3 4 31–14 +17 39
4. Lazio 19 9 5 5 28–21 +7 32
5. Milan 19 8 7 4 26–20 +6 31
6. Roma 19 8 6 5 34–24 +10 30
7. Sampdoria 19 8 5 6 32–23 +9 29
8. Atalanta 19 8 4 7 39–27 +12 28