Az Atalanta villámrajtot vett a Sassuolo otthonában kettejük szombat esti bajnokiján: a 6. percben Alejandro Gómez, a 13. percben Robin Gosens is betalált, így a bergamói együttes hamar elhúzott 2–0-ra. Ráadásul a vendégek még a szünet előtt megint néhány perc alatt szereztek két újabb gólt, Gómez második találata után a házi gólkirály Duván Zapata is beköszönt – ezzel 6 bajnokin öt gólnál jár a kolumbiai csatár.

A második félidőre aztán már alig maradt izgalom, a hazaiak legalább a becsületgólig eljutottak, Grégoire Defrel szépített a 62. percben, kialakítva a 4–1-es vendégsikert jelentő végeredményt.

Ezzel az Atalanta sorozatban negyedik bajnokiján maradt veretlen, míg a Sassuolo legutóbbi négy Serie A-s meccsén a harmadik vereségét szenvedte el.

OLASZ SERIE A
6. FORDULÓ

Sassuolo–Atalanta 1–4 (Defrel 62., ill. A. Gómez 6., 29., Gosens 13., D. Zapata 35.)