Serie A: 3 gólt is visszavontak – újabb Inter-dráma

2018.09.22. 22:44
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 5. fordulójának szombati záró mérkőzésen az Inter szoros összecsapáson 1–0-ra nyert a Sampdoria otthonában. A találkozón három gólt is érvénytelenített a játékvezető a videobíró segítségével.

A 43. percig gyakorlatilag nagyobb lehetőség nélkül zajlott a mérkőzés, ekkor azonban Radja Nainggolan egy remek kapáslövéssel a kapuba talált – a játékvezető viszont a videobíró használata után érvénytelenítette a találatot, mivel a lövést megelőző szituációban két Inter-játékos is lesen tartózkodott.

A második félidő első nagy lehetősége Antonio Candreva előtt adódott, de lövése a bal kapufáról kifelé pattant. A 68. percben Mauro Icardi fejelhetett, azonban jó helyen állt a Sampdoria védője, így a kapuba tartó labdát menteni tudta. Két percre rá ismét Candreva volt veszélyes, ezúttal kapáslövésből, ám Emil Audero bravúrosan védte a próbálkozását.

A 86. percben Kwadwo Asamoah remekül lőtte ki a bal alsó sarkot, a bíró azonban ezt a találatot is érvénytelenítette les miatt. Két percre rá már a Samp játékosai örülhettek – nem sokáig, mivel ezúttal is közbeszólt a videobíró. A játékvezető nem sokkal később Gregoire Defrel gólját szintén érvénytelenítette les miatt. A 94. percben Marcelo Brozovic egy lepattanó beadás után bombázott Audero kapujába, s ezt a találatot már nem vették el a vendégektől, így három ponttal távozott az Inter a Sampdoria otthonából.

Összefoglaló

OLASZ SERIE A
5. FORDULÓ

Sampdoria–Internazionale 0–1 (Brozovic 94.)

KORÁBBAN
Sassuolo–Empoli 3–1 (K-P. Boateng 13., Ferrari 57., Di Francesco 85. ill. Caputo 1.)
Parma–Cagliari 2–0 (Inglese 20., Gervinho 47.)
Fiorentina–SPAL 3–0 (Pjaca 18., Milenkovics 28., Chiesa 56.)

1. Juventus 4 4 9–4 +5 12
2. Fiorentina 5 3 1 1 11–3 +8 10
3. Sassuolo 5 3 1 1 12–8 +4 10
4. Napoli 4 3 1 6–6 0 9
5. SPAL 5 3 2 4–4 0 9
6. Sampdoria 5 2 1 2 9–3 +6 7