Serie A: három góllal nyert, két pontot hozott a Napoli a Juvén

2018.10.20. 22:41
Ruizt ünneplik a társak a Napoli első gólja után (Fotó: AFP)
A Napoli 3–0-ra verte idegenben az Udinesét az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 9. fordulójában, ezzel négy pontra megközelítette az éllovas Juventust.

A Napoli–Udinese összecsapás 14. percében Fabián Ruiz szerzett vezetést a nápolyiaknak. A középpályás Simone Verdi sérülése miatt állt be csereként, s mondhatni kiváló választásnak bizonyult, 18 méterről kapura küldött lövésével szemben a takarásban álló Simone Scuffetnek esélye sem volt a hárításra (0–1). Ez volt a spanyol utánpótlás-válogatott futballista negyedik gólja európai élvonalbeli csapatnál – mindegyiket a tizenhatoson kívülről lőtte.

A Napoli fölényét jól mutatja, hogy a ráadással együtt 51 percesre nyúló első félidőben 70:30 volt a labdabirtoklási arány a javára, hét vendéglövés mellett a hazaiak csak háromszor kísérleteztek Oresztisz Karnezisz kapujának bevételével.

Az újabb gólra azonban egészen a hajráig várni kellett. Ekkor Dirk Mertens értékesítette a Nicholas Opoku kezezése miatt megítélt büntetőt (0–2).

A végeredményt a csereként beálló Marko Rog állította be a 86. minutumban, kevesebb mint egy perccel a pályára lépése után, 14 méterről kilőve a jobb alsó sarkot (0–3).

A Napoli ezzel már 21 ponttal áll, s őrzi második helyét a tabellán, ráadásul a Juventus döntetlenjének köszönhetően közelebb is került az éllovashoz. Az Udinese a 15., de a forduló végére akár a kiesést jelentő 18. pozícióba is visszacsúszhat a Serie A húsz együttese közül.