Serie A: hármat vágott Torinóban az Inter, és tartja a lépést

2019.11.23. 22:53
Romelu Lukaku szórja a gólokat az Interben (Fotó: AFP)
Az Inter a vártnál talán simában, 3–0-ra legyőzte idegenben a Torinót az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 13. fordulójának szombati mérkőzésén.

Az időjárási és pályaállapoti szempontból nem éppen ideális körülmények között rendezett mérkőzésen már a 12. percben előnybe kerültek a vendégek: Lautaro Martínez ugrott ki egy továbbfejelt labdával, majd higgadtan a jobb alsóba lőtt (0–1). Az argentin támadó a jelenlegi szezonban szerzett kilenc góljából nyolcat az első fél órában ért el.

Az Inter hiába birtokolta szokatlanul keveset a labdát – az első félidőben mindössze 34 százalékban –, a kontrákat nagyon jól játszotta meg. Ezzel együtt a második gól szöglet után született, Stefan de Vrij közelről vette be Salvatore Sirigu kapuját (0–2).

A Torino dolgát nehezítette, hogy Andrea Belottit közvetlenül az első gól előtt elveszítette sérülés miatt, igaz, a túloldalt Nicolo Barella is kidőlt még a szünet előtt.

A második játékrészre sem tudott megújulni a hazai csapat, s az Inter véglet eldöntötte a három pont sorsát Romelu Lukaku révén (0–3). A belga csatár a debütáló Serie A-idényében 13 meccs alatt eljutott 10 gólig, erre legutóbb a magyar labdarúgás egyik kiemelkedő alakja, Nyers István volt képes az Inter mezében (1948–1949).

Antonio Conte együttese sorozatban a negyedik bajnokiját nyerte meg, és tartja egypontos hátrányát a Juventus mögött.