Serie A: gólerős védők repítik az otthon hibátlan Juvét

2016.12.03. 22:44
A tabellán biztosan őrzi első helyét a Juventus (Fotó: Action Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 15. fordulójában a címvédő Juventus otthon biztosan nyert az Atalanta ellen.

Az erőviszonyok ismeretében a torinóiaknak álló találkozó már az első félidő közepére eldőlt: a házigazdák négy perc alatt kétgólos előnyhöz jutottak.

Alex Sandro és Daniele Rugani gólja egyben azt jelentette, hogy a Juve védői ebben a szezonban összesen már nyolc találatnál járnak. Ilyen gólerős védelme egyetlen másik csapatnak sincs a Serie A-ban.

A Juventus továbbra is hibátlan otthon: nyolc meccsen nyolc győzelem, 23–6-os gólkülönbség.

Az idegenbeli mérkőzéseket tekintve a forduló előtt vendégként még az Atalanta volt a legjobb (hét meccsen 13 pontot szerzett, mindezt 10–6-os gólkülönbséggel) – a bergamóiaknak a mostani volt a harmadik vereségük.

OLASZ SERIE A
15. FORDULÓ

Juventus–Atalanta 3–1 (Alex Sandro 15., Rugani 19., Mandzukic 64., ill. Freuler 82.)

1. Juventus 15 12 3 32–13 +19 36
2. Roma 14 9 2 3 33–16 +17 29
3. Milan 14 9 2 3 25–18 +7 29
4. Lazio 14 8 4 2 27–14 +13 28
5. Napoli 15 8 4 3 27–15 +12 28
6. Atalanta 15 9 1 5 24–17 +7 28
7. Torino 14 7 4 3 31–17 +14 25
8. Internazionale 15 6 3 6 22–21 +1 21