Serie A: elképesztő iram és iksz a Milan–Napolin; Nagy Ádám betalált!

2018.04.15. 17:03
Hatalmas küzdelem, döntetlen Milánóban (Fotó: AFP)
Nem bírt egymással a Milan és a Napoli az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 32. fordulójában. A BL-indulásért, illetve bajnoki címért harcoló csapatok összecsapásán igazán egyik fél sem lehet elégedett a döntetlennel. A Bologna 2–0-ra legyőzte a Veronát, a végeredményt a csereként beálló Nagy Ádám állította be.

Mindkét csapat szempontjából kulcsfontossággal bírt a vasárnap délutáni rangadó: a Milannak már nem nagyon szabad hibáznia, ha utol szeretné érni a BL-helyekért csatázó Lazio, Roma, Inter hármast, míg a Napoli a Juventusszal vív élet-halál harcot a bajnoki címért.

A Leonardo Bonuccit eltiltás, Alessio Romagnolit pedig sérülés miatt nélkülöző hazai együttes jubilálót avatott: Gianluigi Donnarumma a századik bajnokiján lépett pályára a Serie A-ban, és ezzel ő lett az olasz élvonal legfiatalabb játékosa, aki elérte ezt a mérföldkőt. A 19 esztendős és 49 napos Donnarumma a korábbi Milan-kiválóság, Gianni Rivera rekordját (19 éves és 159 napos) adta át a múltnak, míg a kapusok között Gianluigi Buffon volt az eddigi csúcstartó, ő 21 éves és 100 napos volt, amikor karrierje századik Serie A-s meccsén játszott.

A március eleje óta veretlen Napoli már csak az elképesztő idegenbeli mérlege miatt is veszélyes ellenfélnek számított: Maurizio Sarri együttese a vasárnapit megelőző 15 bajnokijából tizenkettőt megnyert, és csak háromszor játszott döntetlent, igaz, ebből kétszer az előző két meccsén (Inter, Sassuolo). A vendégek mellett szól a Milan „gólképtelensége is”, a piros-feketék február vége óta csupán egy meccsen tudtak egynél több gólt szerezni (Chievo, 3–2).

Ennek ellenére Gennaro Gattuso fiai kezdték jobban a rangadót, a 4. percben Reinának kellett bravúrt bemutatnia Bonaventura távoli, bal alsó sarokra tartó lövésénél, majd az első tíz percet elhagyva Kessié remek beadását Kalinic fejelte az ötösről bedobásra… A horvát támadó a következő akciónál ismét próbálkozhatott volna, ám ezúttal Reina kiütötte a beadást.

A Napoli az első negyedóra végén jelezte először érdemben, hogy pályán van, José Callejón lőtt a tizenhatosról kapu mellé, majd nem sokkal később Hamsík éles szögből leadott lövésénél kellett résen lennie Donnarummának, aki ugyan középre öklözött, de szerencséjére hazai védőhöz pattant a labda.

Az egyébként remek iramú első játékrész második fele már egyértelműen a Napolié volt, esetenként azonban a Milan is veszélyeztetett, sőt, a 39. percben meg is szerezte volna a vezetést a hazai csapat, ám Luca Banti les miatt nem adta meg a találatot: hárman is lesen voltak, végül Musacchio lőtte a kipattanót a kapuba.

A fordulás után szinte rögtön Hamsík került hatalmas helyzetbe, ám mivel kissé kisodródott, nem tudta eltalálni a kaput. A szlovák a következő akcióban is fontos szerepet játszott, a passz viszont túlságosan erős lett Callejónnak.

Érezhető volt, hogy az addigi hatalmas iram miatt egyre jobban fáradnak a játékosok, Gattuso és Sarri is változtatott a játékrész második felére, az óriási helyzetben hibázó Kalinic helyére André Silva, míg a túloldalt a Zielinski, Milik lengyel duó állt be.

A hajrára eggyel magasabb fokozatba kapcsolt a Milan – amely André Silva révén a győztes gólt is megszerezhette volna –, ám a végén örülnie kellett az egy pontnak is: Milik ziccerénél Donnarumma földöntúli bravúrral kitolta szögletre a labdát.

A Bologna Simone Verdi remek szabadrúgásgóljával szerzett vezetést a HellasVerona ellen, a végeredményt a 76. percben beálló Nagy Ádám állította be, aki profi pályafutása első bajnoki gólját szerezte.

A Sassuolo és a Benevento nem bírt egymással – Matteo Politano és Cheick Diabaté is duplázott, utóbbi hatodik Serie A-s meccsén a hetedik gólját szerezte.