Serie A: egygólos győzelmet aratott a Lazio az Empoli felett

2018.09.16. 20:16
Strakosha védései is kellettek a Lazio idénybeli második győzelméhez (Fotó: AFP)
Marco Parolo 47. percben született találata döntött az Empoli–Lazio összecsapáson az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) negyedik fordulójában.

A Lazio a fordulót megelőzően még előtte álló Empoli otthonába látogatott a Serie A vasárnapi, kora esti mérkőzésén. A római csapat jobban kezdett: Szergej Milinkovics-Szavics ígéretes szögből elvégzett szabadrúgása azonban levágódott a sorfalról, majd nem sokkal később gyors labdaszerzés után szintén a Spanyolországban született, de szerb válogatott középpályás lőtt az oldalhálóba.

A játékrész közepén megélénkült az Empoli: előbb Afriyie Acquah veszélyeztetett fejjel, majd a 29. percben ismét a ghánai középpályás veszélyeztetett, Thomas Strakosha védeni tudta a közelről érkező lövést.

A 31. percben viszont az albán kapus is tehetetlen volt Francesco Caputóval szemben, szerencséjére azonban les miatt érvénytelenítették a hazai csapatkapitány találatát.

A szünet után nem telt el másfél perc, és megszerezte a vezetést a vendégcsapat. A rutinos Marco Parolo érkezett jó ütemben középen, és a két hazai védőn is megpattanó labdát alig két méterről a hálóba kotorta (0–1).

Az 56. percben Adam Marusic megduplázhatta volna a vendégek előnyét, de a visszazáró védő az utolsó pillanatban menteni tudott. Az utolsó tíz perc ismét az Empolié volt, előbb Caputo, majd Giovanni Di Lorenzo lőtt kapu fölé 8-10 méterről.

Az utolsó előtti percben Joaquin Correa adhatta volna meg a kegyelemdöfést a hazaiaknak, de labdája csak annyiban jelentett csattanót, hogy a kapufára vágódott...

A Lazio ezzel megszerezte második győzelmét a Serie A 2018–2019-es szezonjában, és jelen állás szerint a nyolcadik, míg az Empoli négy pontjával visszacsúszott a 14. pozícióba.