Serie A: Dybala megmentette Veronában a Juventust

2017.12.30. 22:49
Paulo Dybalának ezúttal a jobb lába villant, kétszer is (Fotó: AFP)
A Juventus labdarúgócsapata 3–1-re nyert a duplázó Paulo Dybala vezérletével a Hellas Verona otthonában a Serie A 19. fordulójának záró mérkőzésén.

A Napoli már pénteken biztosította őszi elsőségét, de a Roma, az Inter és a Lazio döntetlenje lehetőséget adott a Juventusnak arra, hogy az utóbbi triótól ellépjen. A Hellas vendégeként azonban a legutóbbi három fellépésükön nem nyertek a „zebrák” (két döntetlen, egy vereség).

RITKA JOBBOSOK
Paulo Dybala mindkétszer jobb lábbal vette be a Verona kapuját. Az argentin csatár korábban összesen két gólt szerzett jobbal a Serie A-ban.

Ezúttal már a 6. percben előnybe került a Juve, Blaise Matuidi – egyébként eltört – lövése azt jelentette, hogy a torinói csapat sorozatban a 23. idegenbeli mérkőzésén is betalált a Serie A-ban, ami új rekord az olasz élvonalban (az előző, 22 meccses csúcsot szintén a Juventus állította fel, 2013 és 2014 között).

A Veronának is voltak lehetőségei, de ezekkel – az első félidőben még – nem élt. Az 59. percben aztán Martín Cáceres labdát szerzett a vendégek térfelének közepén, majd nagyjából 24 méterről kilőtte korábbi csapata kapujának jobb alsó sarkát. 1–1

Ennek a fele sem tréfa, gondolta Paulo Dybala, és öt percen belül lőtt két gólt – sorozatban a negyedik mérkőzésén volt eredményes a Hellas ellen –, ezzel megnyerte a meccset a Juvénak, amely 2007 áprilisa után verte meg újra idegenben a Veronát.