Serie A: Dybala három pazar gólt lőtt a 100. meccsén – videó

2017.09.17. 14:22
Paulo Dybala szebbnél szebb góljaival verte meg a Juventus a Sassuolót (Fotó: AFP)
A címvédő Juventus a triplázó Paulo Dybala vezérletével 3–1-es győzelmet aratott a Sassuolo vendégeként az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) negyedik fordulójában.

A Juventus kezdőcsapatába a barcelonai Bajnokok Ligája-mérkőzést kihagyó játékosok közül visszatért Giorgio Chiellini, Juan Cuadrado és Mario Mandzukic, a Camp Nouban megsérülő Mattia De Sciglióra azonban nem számíthatott Massimiliano Allegri vezetőedző. Paulo Dybala minden sorozatot figyelembe véve a századik tétmeccsét játszotta a Juve színeiben, amit sikerült emlékezetessé tennie – nem is akármilyen gólokkal.

Az argentin klasszis a 16. percben juttatta vezetéshez csapatát, amikor Mandzukic előkészítése után 20 méterről parádésan csavart a kapu bal oldalába (0–1). A Domenico Berardit nélkülöző Sassuolo a 33. percben Matteo Politano révén nagy egyenlítési lehetőséget puskázott el, avagy Gianluigi Buffon jól zárta a szöget.

A második félidő elején Dybala hasonló mozdulattal talált be, mint Ronaldinho annak idején a Chelsea otthonában, ezzel a Juve már 2–0-ra vezetett, ám két perccel később egy védelmi megingást követően Politano szépített (1–2). A 63. percben aztán kialakult a végeredmény, Dybala szabadrúgásánál nem volt esélye Andrea Consigli kapusnak (1–3).

Az argentin csillag az első négy forduló mindegyikében betalált, összességében nyolc gólnál jár, ezzel vezeti a Serie A góllövőlistáját. Az öt európai topligát tekintve legutóbb Wayne Rooney kezdett hasonlóan eredményesen egy idényt, a Manchester United korábbi támadója a 2011–2012-es szezonban négy kör után ugyancsak nyolc gólt jegyzett.