Serie A: Douglas Costa hozta meg az áttörést Nagy Ádámék ellen

2018.05.05. 22:40
Paulo Dybala adta meg a kegyelemdöfést Nagy Ádáméknak (Fotó: AFP)
A Juventus hátrányból felállva 3–1-re legyőzte a Bolognát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 36. fordulójában.

Papíron kötelező feladat várt a címvédőre, amely a Nagy Ádámmal felálló Bolognát fogadta a bajnokság hajrájába belépve. A torinóiak az előző héten borzasztóan nehéz meccset nyertek meg az Inter ellen, a Napoli botlása miatt ráadásul visszaállt a négypontos különbség, így Massimiliano Allegri együttese abban a tudatban lépett pályára, hogy győzelem esetén karnyújtásnyira kerül a bajnoki címtől.

A Juventus ennek ellenére túlságosan nyugodtan kezdte a találkozót, s bár Gonzalo Higuaínnak és Alex Sandrónak is akadt egy-egy helyzete – különösen utóbbi fejesénél kellett nagy bravúrt bemutatnia Antonio Miranténak –, a vezetést a hazai védelem hathatós közreműködésével a Bologna szerezte meg. Gianluigi Buffon passzolt túl röviden Daniele Rugani felé, Lorenzo Crisetig lecsapott a labdára, és Rugani csak fellökni tudta az olasz középpályást. A játékvezető a felvételek visszanézését követően, némi töprengés után tizenegyest ítélt, Simone Verdi pedig nem hibázott, higgadtan a kapuba lőtt (0–1).

Allegri érezte, hogy változtatni kell, a szünetben beküldte Douglas Costát, ez pedig nyerő húzásnak bizonyult a Juve mesterétől. A brazil szélső az egyenlítő gólban még nem játszott szerepet – Juan Cuadrado beadásába Sebastian De Maio ért bele rendkívül szerencsétlenül, a labda a bal alsóban kötött ki –, utána viszont Sami Khedirának, majd öt perccel később Paulo Dybalának is gólpasszt adott (3–1).

A harmadik kapott gól végleg megtörte a Bolognát, s bár az egyenlítés után még volt egy óriási helyzete a vendégcsapatnak – Bufonnak kellett óriásit védenie a kapufa segítségével –, a Juventus győzelme nem forgott igazán veszélyben. Igaz, ehhez kellett Douglas Costa becserélése.

A Bolognában Nagy Ádám végig a pályán volt.

OLASZ SERIE A
36. FORDULÓ
Juventus–Bologna 3–1 (De Maio 52. – öngól, Khedira 64., Dybala 69., ill. Verdi 30. – 11-esből)