Serie A: döntetlennel zárult a Derby della Lanterna

2018.11.25. 22:21
Az olasz élvonalbeli bajnokság 13. fordulójának záró mérkőzésén került sor a 97. Derby della Lanternára, azaz a genovai városi rangadóra a Genoa és a Sampdoria között. A mérkőzés nagy küzdelemben 1–1-es eredménnyel zárult.

Nem sokat teketóriáztak a csapatok a mérkőzés elején: alig nyolc perc játék után a 25-szörös olasz válogatott csatár, Fabio Quagliarella vezetést szerzett a Sampdoriának.Fabio Quagliarella vezetést szerzett a Sampdoriának.

A veterán csatár gólja után a hazaiak egyenlítésére sem kellett sokat várni, Krzysztof Piatek robbant egy indításra, Emil Aduero kapus viszont felborította, büntető! A sértett lengyel gólra váltotta a tizenegyest, ezzel már 10. gólját szerezte a bajnoki idényben, s egyedül vezeti a góllövőlistát.

A folytatásban mindkét csapat nagy erőket mozgatott meg az újabb gól megszerzéséért, ám a szünet után egyre csökkent az iram, s ahogy fáradtak a csapatok, úgy vált egyre biztosabbá, a 97. genovai városi rangadó döntetlennel ér véget. 1–1

OLASZ SERIE A
13. FORDULÓ
Genoa–Sampdoria 1–1 (Piatek 17. – 11-esből, ill. Quagliarella 8.)

KORÁBBAN
Bologna–Fiorentina 0–0

Empoli–Atalanta 3–2 (La Gumina 43., Masiello 77. – öngól, Silvestre 92., ill.Freuler 33., Hateboer 40.)
Napoli–Chievo 0–0

Parma–Sassuolo 2–1
(Gervinho 6., Bruno Alves 25., ill. K. Babacar 36. – 11-esből)

Lazio–Milan 1–1