Serie A: CR ismét betalált, a Juve legyűrte a Bolognát

D. Á.D. Á.
2019.10.19. 22:43
CR és Pjanic is eredményes volt, ismét nyert a Juve! (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 8. fordulójában a Juventus hazai pályán 2–1-re legyőzte a Bolognát.

Jól kezdődött a találkozó a Juventus számára – a hétközben 700. gólját jegyző Cristiano Ronaldo vitte rá egy az egyben a védőre, egy biciklicsellel a jobb lábára tette a labdát, majd pokoli erővel bombázott a rövid alsóba (1–0). Csupán hét perc telt el a vezető gól után, amikor hidegzuhanyként jött a Bologna egyenlítő találata – Danilo vette át a felé érkező beadást, majd egy pattanás után nagyon pontosan lőtte ki a kapu bal oldalát (1–1).

A vendégek az első félidőben kihúzták a döntetlent, a fordulás után viszont ismét a Juve örülhetett. Az 54. percben CR lövése egy védő lábáról egyenesen Miralem Pjanic elé pattant, aki nem habozott, kapásból helyezett a jobb alsó sarokba (2–1).

A mérkőzés végén a Juventus szurkolói idegesen szemlélték a találkozót. A ráadás perceiben De Ligt kezére pattant a labda, a játékvezető azonban nem ítélt tizenegyest. Néhány pillanattal később egy szabadrúgás után az egyik bolognai játékos fejelt a keresztlécre, majd akrobatikus mozdulattal próbálta a kapuba juttatni a labdát, ám Buffon óriási bravúrral védett, így a Juventus örülhetett a három pontnak.