Serie A: C. Ronaldo duplázott, Buffon újabb rekordot állított be

T. I.T. I.
2019.12.15. 16:59
Cristiano Ronaldót nem tudta tartani az udinei védelem (Fotó: AFP)
A Juventus 3–1-es győzelmet aratott az Udinese ellen az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 16. fordulójában. A Bologna meglepetésre legyőzte a hét közepén – a torinóiakhoz hasonlóan – a Bajnokok Ligája legjobb tizenhat csapata közé jutó Atalantát, míg a Milan csak kapufát tudott szerezni, gólt nem a Sassuolo ellen – 0–0-ra végeztek a felek a San Siróban.

Már az első félidőben elintézték a „zebrák” a „zebrákat” – történetesen a Juventus a szintén hagyományosan fekete-fehér csíkos szerelést (a mai délutánon viszont narancssárgát) viselő Udinesét.

A találkozó a gólok mellettGianluigi Buffon újabb rekordbeállításáról lehet majd emlékezetes. A 42 éves kapus 478. alkalommal lépett pályára a Juvéban olasz bajnokin, ezzel beérte az örökranglistán eddig egyedül vezető klubikont, Alessandro Del Pierót.

A 9. percben Paulo Dybala volt a kelleténél körülményesebb a tizenhatos előterében, az elpattanó labdára viszont a lehető legjobb ütemben érkezett Ronaldo, aki 16 méterről, kapásból a hálóba vágta a Juve vezető találatát (1–0). A 37. percben ismét a portugál klasszis iratkozott fel az eredményjelzőre, ezúttal jóval tudatosabb akció végén, Gonzalo Higuaín indítását váltva gólra (2–0).

Még nem ért véget az első félidő, amikor egy sarokrúgás után Merih Demiral fejesébe Leonardo Bonucci közvetlenül a kapu előterében belecsúsztatott, védhetetlenné téve a labdát (3–0). 2018 februárja óta először történt meg a Juventusszal, hogy az első félidőben háromszor is eredményes tudott lenni.

Cserébe viszont a második felvonásban egyszer sem talált a kapuba.

Sőt, a véghajrában Ignacio Pussetto szépített, igaz, ez a hazaiak sikerét nem veszélyeztette, csupán annyit jelentett, hogy Buffonnak nem jön össze az újabb kapott gól nélküli mérkőzés (3–1) a mérföldkőnek számító Juve-meccsen.

Ronaldo a mérkőzésen szerzett duplájával már 11 gólnál jár a 2019–2020-as idényben – ezzel az öt európai topligát tekintve az egyetlen futballista, aki a legutóbbi 15 idényben, azaz a 2005–2006-os évad óta mindegyikben legalább tíz bajnoki találatig jutott el.

A Milan hazai pályán nem bírt el a Sassuolóval, a második félidő hajrájában a csereként beálló Rafael Leao lőtt döngő kapufát – ezzel elúszott a hazaiak legnagyobb gólszerzési sansza is. 0–0

A Bologna a 12. percben Rodrigo Palacio találatával szerzett vezetést a kissé tartalékos Atalanta ellen. A második félidőben Andrea Poli duplázta meg az előnyt, majd Ruszlan Malinovszkij ugyan szépített, de a bergamóiaknak az egyenlítés már nem jött össze – még úgy sem, hogy a 86., majd a 88. percben is egy-egy sárga lapot begyűjtő Danilo kiállítása miatt a mérkőzés végén emberelőnyben futballozhatott. 2–1

OLASZ SERIE A
16. FORDULÓ
Milan–Sassuolo 0–0

Bologna–Atalanta 2–1
(R. Palacio 12., A. Poli 53., ill. Malinovszkij 60.)
Juventus–Udinese 3–1 (C. Ronaldo 9., 37., Bonucci 45., ill. Pussetto 94.)
KORÁBBAN
Verona–Torino 3–3 (Pazzini 69. – 11-esből, Verre 76., Stepinski 84., ill. Ansaldi 36., 61., Berenguer 55.)