Serie A: Buffon – rekord, CR – áttörés, Juventus – derbisiker

I. SZ.I. SZ.
2020.07.04. 19:15
Cristiano Ronaldo 43. közvetlen Juve-szabadrúgása végre gólt eredményezett (Fotó: AFP)
A Juventus a Serie A 30. fordulójának nyitó mérkőzésén 4–1-re legyőzte a Torinót. A találkozón Gianluigi Buffon ligarekordot döntött, Cristiano Ronaldo megszerezte első szabadrúgásgólját a Juventusban, amely hét pontra növelte előnyét a Lazio előtt.

A legutóbbi hat bajnokiját megnyerő Juventus a torinói derbin mindenképpen ünnepelt, hiszen Gianluigi Buffon 648. Serie A-mérkőzésével megdöntötte Paolo Maldini örökrekordját.

Aztán a 3. percben gólnak is örülhettek a „zebrák”, Paulo Dybala két védő kicselezése után talált be Salvatore Sirigu kapujába (1–0). Több kimaradt Juventus-helyzet után a Torino több szögletet is elvégezhetett egymás után, de hátul nem tudta rendezni sorait, a 29. percben Dybala és Cristiano Ronaldo épített ellenakciót, amelynek a végén Juan Cuadrado növelte a Juventus előnyét (2–0).

Az első félidő végén Simone Verdi próbálkozása után Matthijs de Ligt lépett a labda útjába, a labda a holland combjáról a karjára pattant, a játékvezető a VAR segítségével büntetőt ítélt (De Ligt sárga lapot kapott, így a Milan ellen nem játszhat), amelyet Andrea Belotti könyörtelenül értékesített (2–1).

A második félidő elején a Torino már-már örült az egyenlítésnek, de a játékvezető érvénytelenítette a gólt, mert Belotti lesen volt. Aztán a 61. percben olyat láttunk Cristiano Ronaldótól, amit még soha a Juventusnál: a kaputól 21 méterre végezhetett el szabadrúgást, és a portugál jobbal a jobb felső sarokba tekert (3–1). A 81. mérkőzésén ez volt a 43. közvetlen szabadrúgása a Juventusban, és az első, ami gól lett.

Ez volt a 25. gólja a bajnoki idényben, a Juventus játékosai közül legutóbb Omar Sívori jutott negyedszázig egy évadon belül, még az 1960–1961-es kiírásban.

CRISTIANO RONALDO SZABADRÚGÁSBÓL SZERZETT GÓLJA

A góllal el is dőlt a meccs, bár voltak helyzetei a Juventusnak, a 67. percben Sirigu bravúrral hárította Dybala lövését, később pedig pontatlanok voltak a Juve lövései. A negyedik Juve-gólhoz a 84. percben beálló Koffi Djidji ügyetlen megmozdulása kellett, a 87. percben egy kósza beívelésre a teljesen üres büntetőterületen belül rárajtolt, és becsúszva tíz méterről saját kapujába kotorta (4–1).

Győzelmével a Juventus hét pontra növelte előnyét a szombat este a Milant vendégül látó Lazio előtt.

A Juventus speciális mezzel tisztelgett a rekorder Gianluigi Buffon előtt (Fotó: AFP)

OLASZ SERIE A, 30. FORDULÓ
Juventus–Torino 4–1 (Dybala 3., Cuadrado 29., Cristiano Rionaldo 61., Djidji 87. – öngól, ill. Belotti 45. – 11-esből)