Serie A: brutális Felipe Melo, kikapott az Inter a Laziótól

2015.12.20. 22:43
Az Inter nem tudott átlépni a Lazión, a római csapat feltámadt (Fotó: Reuters)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 17. fordulójának záró mérkőzésén a listavezető Internazionale hazai pályán 2–1-re kikapott a hétmeccses nyeretlenségi sorozatának véget vető Laziótól. A hajrában mindkét csapatból kiállítottak egy-egy játékost, a hazaiaktól Felipe Melo brutális megmozdulásért kapott piros lapot. A milánói csapat előnye egy pontra csökkent a tabella élén a Fiorentinával és a Napolival szemben.

A legutóbbi hét bajnoki meccsén csak két pontot szerző Lazio számára álomszerűen kezdődött a mérkőzés, hiszen Antonio Candreva góljával már az 5. percben megszerezte a vezetést. Az olasz válogatott középpályás begyakorolt szögletvariációból, Lucas Biglia visszagurítása után 20 méterről bombázott a bal alsó sarokba (0–1).

Az Inter a második félidő elején közvetett szabadrúgáshoz jutott a kaputól öt méterre, de a gólvonalról kirobbanó védők blokkolták a lövést. Néhány perccel később azonban egyenlített a milánói együttes, Mauro Icardi lépett ki egy az egyben a kapussal szemben, és higgadtan értékesítette a ziccert (1–1).

A végjátékban felpörögtek az események, az pedig biztosra vehető, hogy hétfőn nem Felipe Melo mezéből fogy majd a legtöbb az Inter ajándékboltjában.

A 87. percben a brazil középpályás ártalmatlan szituációban a tizenhatoson belül ráugrott ellenfele nyakára, amiért a játékvezető büntetőt ítélt. Candreva lövését a tizenegyesölő Samir Handanovic kivédte, de a kipattanót már a kapuba helyezte a Lazio játékosa (1–2).

Három percre rá Felipe Melo ismét alkotott, teljesen megfeledkezett magáról, és a labda elrúgása közben nyakon talpalta Bigliát. Egyből villant a piros lap, majd az Inter futballistája azonnal bocsánatot kért az argentintől, elismerve ezzel, hogy óriási butaságot csinált.

A hosszabbításban a Lazio is tíz főre fogyatkozott Szergej Milinkovics-Szavics kiállítása miatt, de újabb gól már nem született, így a római csapat elvitte a három pontot a San Siróból.

Az ezt megelőző hét bajnokijából hatot megnyerő Inter előnye egy pontra csökkent a tabella élén a Fiorentinával és a Napolival szemben, míg a Lazio csaknem két hónap után nyert ismét a Serie A-ban.

OLASZORSZÁG, SERIE A
17. FORDULÓ
Internazionale–Lazio 1–2 (Icardi 61., ill. Candreva 5., 87.)

KORÁBBAN
Carpi–Juventus 2–3 (M. Borriello 15., Bonucci 92. – öngól, ill. Mandzukic 18., 41., Pogba 50.)
Atalanta–Napoli 1–3 (A. Gómez 54., ill. Hamsík 52. – 11-esből, Higuaín 62., 85.)
Fiorentina–Chievo 2–0 (Kalinic 20., Ilicic 32.)
Verona–Sassuolo 1–1 (Toni 39., ill. Floccari 35.)
Roma–Genoa 2–0 (Florenzi 42., Umar 89.)
Frosinone–Milan 2–4 (Ciofani 19., Dionisi 83., ill. Abate 50., Bacca 55., Alex 77., Bonaventura 93.)
Sampdoria–Palermo 2–0 (R. Soriano 53., Ivan 76.)
Torino–Udinese 0–1 (Perica 41.)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK

Bologna–Empoli 2–3 (Brienza 36., Destro 45., ill. Pucciarelli 25., Maccarone 42., 48.)