Serie A: Bologna-iksz Nagy nélkül, Insigne beérte P. Cannavarót

2018.11.25. 17:16
A Napoli nem bírt a Chievóval (Fotó:AFP)
A Nagy Ádám nélküli Bologna döntetlent játszott a Fiorentina ellen, a Napoli a sereghajtó Chievo ellen botlott, az Empoli pedig 0–2-ről fordított hazai környezetben az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 13. fordulójának vasárnapi játéknapján.

BOLOGNA–FIORENTINA

Nagy Ádám zsinórban negyedik alkalommal nem léphetett pályára a Bolognában, amely a Fiorentinát fogadta. A vendégeknél sem szakadt meg egy négymeccses sorozat: egymás után negyedszer játszottak döntetlent a ligában (0–0).

EMPOLI–ATALANTA

A vendégek a 33. percben szerezték meg a vezetést a svájci válogatott Remo Freuler révén (0–1). Hat perc múlva tizenegyeshez jutott az Empoli, Francesco Caputo azonban nem tudta értékesíteni. Egy perccel később az Atalanta középpályása, Hans Hateboer növelte csapata előnyét (0–2). A 43. percben kisebb kavarodás után a hazaiak játékosa, Antonio La Gumina szépített, a 77. percben pedig hazai beadás után a védő Andrea Masiello a saját kapujába juttatta a labdát (2–2). A 84. percben az Atalanta szlovén játékosát, Josip Ilicicet kiállította a játékvezető, amit kihasználva az Empoli a győztes találatot is megszerezte: Matias Silvestre a 92. percben döntötte el a három pont sorsát (3–2).

NAPOLI–CHIEVO

Nem hozott gólt Lorenzo Insigne 278. nápolyi tétmérkőzése. Az olasz támadó kezdőként lépett pályára a Chievo elleni találkozón, amelyen beérte a korábbi Napoli-védőt, Paolo Cannavarót a klub vonatkozó örökranglistáján, így immáron a nyolcadik legfoglalkoztatottabb futballista az együttes történetében.

Hiába próbálkozott tizenhét lövéssel a végig nagy fölényben futballozó nápolyi csapat, a Chievo a veterán Stefano Sorrentino bravúrjaival elhozott egy pontot a San Paolóból.

OLASZ SERIE A
13. FORDULÓ

Bologna–Fiorentina 0–0
Empoli–Atalanta 3–2
(La Gumina 43., Masiello 77. – öngól, Silvestre 92., ill. Freuler 33., Hateboer 40.)
Napoli–Chievo 0–0

Korábban
Udinese–Roma 1–0 (De Paul 54.)
Juventus–SPAL 2–0 (C. Ronaldo 29., Mandzukic 60.)
Parma–Sassuolo 2–1 (Gervinho 6., Bruno Alves 25., ill. K. Babacar 36. – 11-esből)
Internazionale–Frosinone 3–0 (Keita Baldé 10., 82., L. Martínez 57.)