Serie A: bajnokavatás elnapolva! – Veronában győzött a Napoli

2019.04.14. 20:00
Kalidou Koulibaly két gólt szerzett, a Napoli elhalasztotta a bajnokavatást (Fotó: AFP)
A Napoli 3–1-re verte meg saját közönsége előtt a Chievo Veronát, ezzel 17 pontra csökkentette hátrányát a listavezető Juventusszal szemben, és elérte, hogy ezen a hétvégén még ne váljon matematikailag biztossá a torinói együttes bajnoki címe Olaszországban. Ezzel a vereségével a veronai csapat viszont már biztosan búcsúzik az élvonaltól.

Bár a Juventus Cristiano Ronaldo nélkül kikapott a SPAL otthonában, még így is bajnokká avanzsálhatott volna a 32. fordulóban. Ehhez „csak” annyi kellett volna, hogy a második helyen álló Napoli ne tudjon győzni a sereghajtó Chievo otthonában. Ezt a szívességet azonban Carlo Ancelotti együttese nem tette meg a torinóiaknak…

A találkozó 15. percében Kalidou Koulibaly bólintott a kapuba Dries Mertens sarokrúgása után (0–1). A második félidő elején Arkadiusz Milik 25 méterről eleresztett, a kapus keze fölött épp elpattanó lövése talált utat a jobb alsó sarokba (0–2). A 81. percben Koulibaly érkezett jó ütemben a röviden kifejelt labdára, majd kihasználva a kavarodást, hét méterről megszerezte a 3–0-s Napoli-vezetést jelentő találatot is.

A 90. percben a Chievo szépített, de ez már nem osztott, nem szorzott. 1–3

A kora délután mérkőzéseken sem Nagy Ádám (Bologna), sem Schäffer András (Genoa) nem jutott szóhoz. Előbbi a kispadról nézte végig a Fiorentina elleni 0–0-s döntetlent, utóbbi nem került be csapata meccskeretébe a városi rivális, Sampdoria ellen. A genovai derbit a Samp nyerte meg 2–0-ra.