Serie A: az Udinese otthonában kapott ki a Roma

2018.11.24. 16:55
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 13. fordulójának nyitómérkőzésén az Udinese hazai pályán 1–0-ra győzött a Roma ellen.

A gól nélküli első játékrészt követően már a második félidő kilencedik percében megszerezte a vezetést az Udinese: Rodrigo de Paul remek szóló után talált a kapuba (1–0).Udinese: Rodrigo de Paul remek szóló után talált a kapuba (1–0).

A hazaiak a 62. percben tovább növelhették volna az előnyüket, de a videobíró segítségével a játékvezető érvénytelenítette a találatot, mivel Ignacio Pussetto kézzel vette át a gólja előtt a labdát. A későbbiekben hiába volt több veszélyes lehetősége is a Romának, egyet sem sikerült értékesítenie, így pont nélkül utazhattak haza a fővárosiak.

A hazaiak ezzel a győzelemmel rendkívül fontos három pontot szereztek, hiszen feljöttek a tabella 16. helyére, tovább menekülve a kiesőzónától. A Roma pedig aligha fogja a 13. fordulót a hatodik pozícióban zárni, ahol a meccs lefújásakor tanyázott.