Serie A: az Udinese könnyedén nyert a Roma vendégeként

2020.07.02. 23:45
Az olasz labdarúgó-élvonal (Serie A) 29. fordulójában az Udinese 2–0-ra nyert a Roma vendégeként. A hazaiak a 30. perctől emberhátrányban játszottak Diego Perotti kiállítása miatt.

A találkozót a vendégek kezdték jobban, az első negyedóra végéhez közeledve Kevin Lasagne góljával megszerezték a vezetést. A 30. percben Diego Perotti brutális belépője után egyből piros lapot kapott a játékvezetőtől, kész csoda, hogy Rodrigo Becao megúszta sérülés nélkül az esetet. Az emberelőnyt ki tudta használni az udinei alakulat: a 78. percben a második gólpasszát kiosztó Rodrigo de Paul beadásából Ilija Nesztorovszki volt eredményes.Kevin Lasagne góljával megszerezték a vezetést. A 30. percben Diego Perotti brutális belépője után egyből piros lapot kapott a játékvezetőtől, kész csoda, hogy Rodrigo Becao megúszta sérülés nélkül az esetet. Az emberelőnyt ki tudta használni az udinei alakulat: a 78. percben a második gólpasszát kiosztó Rodrigo de Paul beadásából Ilija Nesztorovszki volt eredményes.

OLASZ SERIE A
29. FORDULÓ

Roma–Udinese 0–2 (Lasagne 12., Nesztorovszki 78.)
KORÁBBAN

Atalanta–Napoli 2–0
(Pasalic 47., Gosens 55.)

SPAL–Milan 2–2(Valoti 13., Floccari 30., ill. Leao 79., Vicari 94. – öngól)
Fiorentina–Sassuolo 1–3(Cutrone 90., ill. Defrel 24., 35. – az elsőt 11-esből, Muldur 61.)
Lecce–Sampdoria 1–2(Macosu 50. – 11-esből, ill. G. Ramírez 40., 75. – mindkettőt 11-esből)
Hellas Verona–Parma 3–2(Di Carmine 45+3. – 11-esből, Zaccagni, 54., Pessina 81., ill. Kulusevski 14., Gagliolo 64.)
Bologna–Cagliari 1–1(Barrow 45+3., ill. G. Simeone 46.)
Internazionale–Brescia 6–0(A. Young 5., A. Sánchez 20. – 11-esből, D’Ambrosio 45., Gagliardini 52., Eriksen 83., Candreva 88.)
Genoa–Juventus 1–3(Pinamonti 77., ill. Dybala 50., C. Ronaldo 57., Douglas Costa 73.)
Torino–Lazio 1–2
(Belotti 5. – 11-esből, ill. Immobile 48., Parolo 73.)

1. Juventus 29 23 3 3 59–25 +34 72
2. Lazio 29 21 5 3 66–28 +38 68
3. Internazionale 29 19 7 3 62–29 +33 64
4. Atalanta 29 18 6 5 82–39 +43 60
5. Roma 29 14 6 9 53–40 +13 48
6. Napoli 29 13 6 10 46–39 +7 45
7. Milan 29 12 7 10 36–37 –1 43