Serie A: az Intert ismét legyőzte mumusa, távolodik a BL

2018.05.12. 22:52
A Sassuolo ismét meglepte az Intert (Fotó: AFP)
Mumusa ismét kibabrált az Interrel: a Sassuolo 2–1-re győzött a San Siróban az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 37. fordulójában.

A Bajnokok Ligája-indulásért küzdő Internazionale a Sassuolót fogadta a San Siróban szombat este. A hazaiak játszottak mezőnyfölényben, mégis a vendégek szerezték meg a vezetést az első félidőben: Matteo Politano trükkös szabadrúgása vágódott a hálóba a sorfal alatt. Luciano Spalletti próbált átállni a háromvédős rendszerre, de nem igazán vált be az Internek ez a taktika.

A fordulás után Berardi duplázta meg a Sassuolo előnyét, a tizenhatos előteréből lőtt nagy gólt a jobb felsőbe. Tíz perccel a vége előtt Rafinha révén szépített a milánói együttes, az egyenlítésre azonban már nem futotta az erejéből, így elbukta a mérkőzést (1–2). A Sassuolo két kaput eltaláló lövéssel megnyerte a mérkőzést, az Inter kilencszer próbálkozott. A két csapat legutóbbi hét bajnokijából egyébként hatot megnyert a Sassuolo.

Az Inter veresége egyben azt jelenti, hogy a Roma immár biztos Bajnokok Ligája-résztvevő a következő szezonban is.