Serie A: az Inter átvette a vezetést a bajnokságban

2017.10.24. 22:44
Mauro Icardi duplázott, kellettek is a góljai a győzelemhez (Fotó: AFP)
Az Internazionale 3–0-ra is vezetett, végül 3–2-re győzte le a Sampdoriát a Serie A keddi bajnokiján. Az egygólos siker is három pontot hozott a kék-feketék konyhájára, amivel – ha csak ideiglenesen is – átvették a vezetést a tabellán.

Az Inter uralta az első félidőt, Milan Skriniar betalált korábbi csapata ellen, majd Mauro Icardi lőtt gólt remek kapáslövésből. Ivan Perisic a kettő között messziről találta el a kapufát, simán lehetett volna két gólnál nagyobb a hazai csapat előnye.

A második félidőben Perisic keresztpassza után Icardi újabb gólt szerzett, s úgy tűnt, eldőlt a meccs, de a genovaiak Dawid Kownacki és Fabio Quagliarella góljával feljöttek 3–2-re, és volt lehetőségük az egyenlítésre is.

Ám nem lett 3–3, az Inter 3 pontot szerzett, amivel a szerdán a másik genovai csapat, a Genoa otthonába látogató Napolit megelőzve az élre ugrottak a tabellán.