Serie A: az eső mellett a piros lapok is hullottak Leccében, ikszelt a Cagliari

2019.11.25. 17:12
Robin Olsen elveszítette a fejét, csapata pedig a hajrában a három pontot vesztette el a Leccével szemben (Fotó: AFP)
A Cagliari 2–2-es döntetlent játszott a Leccével idegenben, a pályára zúduló eső miatt vasárnap estéről elhalasztott találkozón az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 13. fordulójában. A mérkőzésen mindkét csapat értékesített egy tizenegyest, miközben a hazaiaktól egy, a vendégektől két játékost állítottak ki...

Hosszas videózás után sikerült csupán eldönteni, hogy a visszazáró védő, Andrea La Mantia a tizenhatoson belül, vagy annak közvetlen előterében ért-e kézzel a labdához – végül a Lecce-Cagliari mérkőzés játékvezetője, Maurizio Mariani az előbbi mellett döntött, Joao Pedro pedig nem kérdezősködött, büntetett, a 30. percben előnyhöz juttatva a vendégeket (0–1).

A második félidőben Radja Nainggolan vágott (rá oly jellemzően) a hálóba egy kipattanót a tizenhatoson kívülről, ezzel kétgólosra növelve a fórt (0–2).

Ám a 81. percben Fabrizio Cacciatore – egyébként látványos védése, csak épp mezőnyjátékosként így szabálytalan megmozdulása után – azonnali piros lapot kapott. A megítélt tizenegyest pedig Gianluca Lapadula értékesítette is (1–2).

Ezt követően elszabadultak az indulatok, a Cagliari kapusa, Robin Olsen, és a labdát (a minél gyorsabb középkezdésre aspirálva) a hálóból kikapni próbáló hazai gólszerző ugrott egymásnak. Három perccel később mind a ketten egy-egy pirossal „gazdagabban” távoztak a pályáról.

S ezzel még mindig nem volt vége, a 91. percben egy jó ütempassz után Marco Calderoni vette át remekül a labdát a tizenhatoson belül, majd a cserekapus, Rafael keze mellett a bal alsó sarokba továbbította azt (2–2).

Majd tízperces hosszabbítás következett, de újabb gól nem született, így a Lecce és a Cagliari megosztoztak a pontokon.

OLASZ SERIE A
13. FORDULÓ
Lecce–Cagliari 2–2
(Lapadula 82. – 11-esből, Calderoni 91., ill. Joao Pedro 30. – 11-esből, Nainggolan 67.)
Vasárnap

Sampdoria–Udinese 2–1 (Gabbiadini 45+6, G. Ramírez 74. – 11-esből, ill. Nesztorovszki 29.)
AS Roma–Brescia 3–0 (Smalling 49., G. Mancini 57., Dzeko 66.)
Sassuolo–Lazio 1–2
(Caputo 45., ill. Immobile 34., Caicedo 92.)
Verona–Fiorentina 1–0