Serie A: az élvonalban megúszta két Juventus-góllal a Crotone

2017.02.08. 19:53
Gonzalo Higuaín már a hatodik bajnoki gólját szerezte idén (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 18. fordulójából elhalasztott mérkőzésen a Juventus 2–0-ra legyőzte a Crotonét.

A két csapat először találkozott egymással az élvonalban, de bajnokin már találkoztak a felek, a Serie B-ben az első osztályból kizárt Juventus idegenben 3–0-ra, otthon 5–0-ra nyert.

Hiába volt az első félidőben 75 százalékban a Juventusnál a labda, és hiába volt a kapura lövések száma 1–7, egyik csapat sem tudott betalálni a szünet előtt. A vendégcsapat 402 sikeres passzt mutatott be az első félidőben, ez új idénycsúcs a Serie A-ban.

A 60. percben aztán csak megtört a jég, Dani Alves jobb oldali beadása után Kwadwo Asamoah fejesét még védte a kapus, de a kipattanóra érkező Mario Mandzukic közelről, kiszorított helyzetből a kapuba passzolt (0–1).

A 74. percben végleg eldőlt a mérkőzés, a lesre játszó védők között Gonzalo Higuaín lépett ki, aki Alex Cordaz mellett is elhúzta a labdát, mielőtt az üres kapuba gurított (0–2).

Az argentin már az idei hatodik bajnoki gólját szerezte meg, ezzel az övé a legjobb évkezdet.

A hajrában még Miralem Pjanic is betalálhatott volna, lövése a lécről kifelé pattant, így a Juventus 2–0-ra nyert, előnye pedig 7 pont a második helyen álló Romával szemben.