Serie A: átkozhatja a videobírót a Juventus

2017.10.01. 22:42
A mérkőzés döntő pillanata: Lichtsteiner lekönyökölte Gómezt (Fotó: AFP)
A Juventus vezetett már 2–0-ra, sőt egy percig azt hihette, megvan a 3–1 is, de a videobíró segítségével érvénytelenített Mandzukic-gól sokba került a bajnokcsapatnak Bergamóban. Az Atalanta 2–2-re mentette a mérkőzést úgy, hogy albán kapusa, Berisha büntetőt is védett.

A hat mérkőzés után hat győzelemmel, 18–3-as gólkülönbséggel álló Juventus az esélyeshez illő magabiztossággal kezdett, a kezdőcsapatban Chiellinivel, aki 441. tétmérkőzésén lépett pályára, ezzel a klub örökranglistáján a 10. helyre lépett előre.

A 21. percben Matuidi távoli lövése kipattant Berishától, Bernardeschi jól érkezett (0–1).

Három perccel később már kettőre nőtt a Juventus előnye, Bernardeschi ezúttal előkészítette a helyzetet, s Higuaín – Spinazzola szorításában – az ötösről kilőtte a rövid felső sarkot (0–2).

Hogy a hazaiaknak is legyen okuk az örömre, arról Caldara gondoskodott, Gómez 23 méteres szabadrúgása után a labda kipattant Buffonról, s a Juventustól kölcsönbe érkezett 23 éves védő szépített (1–2).

Az 58. percben átkozhatták a videobíró intézményét a vendégek, egy szép akció végén ugyanis hiába szerzett szabályos gólt Mandzukic, az Atalanta játékosai azt reklamálták, hogy másodpercekkel korábban, még a középpályán Lichtsteiner lekönyökölte Gómezt.

Antonio Damato játékvezető jelezte, visszanézni az esetet, majd érvénytelenítette a gólt, és felmutatta a sárga lapot a svájci válogatott védőnek.

Ez a döntés a 67. percben vált igazán jelentőssé, amikor Gómez tökéletes beadását követően a lendületből érkező Cristante védhetetlenül fejelte a labdát a jobb felső sarokba (2–2).

De a drámának még mindig nem volt vége: egy szabadrúgásnál a felugró Petagna vállán megpattant a labda, a játékvezető azonnal büntetőt ítélt a Juventus javára, majd a heves reklamálás után ismét videózott egyet, de ezúttal kitartott eredeti döntése mellett. Dybala a bal alsó sarkot vette célba, Berisha azonban gyors vetődéssel kiütötte a labdát.

A végeredmény 2–2 lett, ezzel a Juventus már nem hibátlan a Serie A-ban.

OLASZORSZÁG, SERIE A
7. FORDULÓ
Atalanta–Juventus 2–2
(Caldara 31., Cristante 67., ill. Bernardeschi 21., Higuaín 24.)

KORÁBBAN
Milan–Roma 0–2
(Dzeko 72., Florenzi 77.)

Benevento–Internazionale 1˜–2
(D'Alessandro 42., ill. Brozovic 19., 22.)
Chievo–Fiorentina 2–1 (L. Castro 25., 46., ill. G. Simeone 6.)
Lazio–Sassuolo 6–1 (Luis Alberto 45+1., 57., De Vrij 56., Parolo 64., 69., Immobile 81. – 11-esből, ill. Berardi 27. – 11-esből)
SPAL–Crotone 1–1 (Paloschi 39., ill. Nwankwo 59.)
Torino–Hellas Verona 2–2 (Iago Falqué 31., Niang 44., ill. Kean 90., G. Pazzini 92. – 11-esből)
Napoli–Cagliari 3–0 (Hamsík 4., Mertens 40. – 11-esből, Koulibaly 47.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Genoa–Bologna 0–1 (Palacio 73.)
Udinese–Sampdoria 4–0 (De Paul 27. – 11-esből, M. López 66. – 11-esből, 85., Fofana 95. – 11-esből)

1. Napoli 7 7 25– 5 +20 21
2. Juventus 7 6 1 20– 5 +15 19
3. Internazionale 7 6 1 14– 3 +11 19
4. Lazio 7 5 1 1 19– 9 +10 16
5. Roma 6 5 1 14– 4 +10 15
6. Torino 7 3 3 1 12–11 +1 12
7. Milan 7 4 3 10–10 0 12
8. Chievo 7 3 2 2 9– 9 0 11