Az Inter magabiztosan legyőzte az Atalantát, Contééké az ezüst

K. T. I.K. T. I.
2020.08.01. 20:31
D'Ambrosio és Young is bevette az Atalanta kapuját, az Inter lett a Serie A második helyezettje (Fotó: AFP)
Az Internazionale már az 50. másodpercben megszerezte a vezetést, s végül 2–0-ra megverte idegenben az Atalantát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 38. fordulójában, ezzel megszerezte a Serie A második helyét. Az Atalanta – veresége ellenére – bronzérmes lett a 2019–2020-as évadban.

OLASZ SERIE A
38. FORDULÓ

Atalanta–Internazionale 0–2 (D'Ambrosio 1., A. Young 20.)

Titánok harcának ígérkezett, még akkor is, ha Antonio Conte, az Inter vezetőedzője korábban kijelentette, nem igazán érdekli a második hely, mert „a második az első vesztes”.

Ehhez képest az Internazionale óriási elánnal vetette magát játékba az Atalanta otthonában, majd eltelt 50 másodperc... és máris a bergamói hálóban végezte a labda! Az idény egyik legnagyobb meglepetésemberének számító Pierluigi Gollini rossz kimozdulása – és némi vitatott kapustámadás – után Danilo D'Ambrosio bólintott a kapuba (0–1). Az Inter szélsője a bajnoki idény leggyorsabb gólját hozta össze. Az akciónál ráadásul megsérült Gollini, így az Atalanta nemcsak hátrányba került, hanem a kezdőkapusát is pillanatok alatt elvesztette.

A hazai együttes a folytatásban sem találta a játék ritmusát, vagy inkább fogalmazzunk úgy: a liga legjobb védelmével rendelkező Inter (36 kapott gól 37 meccsen) remekül fojtotta el az Atalanta (98 lőtt gól 37 meccsen) erényeit. A 20. percben ráadásul Ashley Young tekert a tizenhatos bal csücskétől nagyszerű gólt a bal alsóba, megduplázva a vendégfórt (0–2).

A milánóiak innentől kezdve nyugodtan visszább vehettek, hogy egy-egy kontrából próbálják eldönteni a mérkőzés – s így az ezüstérem – sorsát. Talán ennek is köszönhetően a második félidőben jóval lassabban csordogált a meccs. Az Atalanta próbált dominálni, járatta is a labdát, ám a területeket jól lezáró Inter magabiztosan őrizte az előnyét így is.

Bő egyórányi játék után Gian Piero Gasperini megpróbálta még támadóbbra hangolni a csapatát, azonban a hármas csere sem hozta meg a remélt lendületet az Atalanta számára.

Az Inter – talán az ilyen helyzeteknél meglévő nagyobb rutinját kamatoztatva – bezsebelte a második helyet a Serie A-ban. Az Atalanta (mivel a Lazio nem tudott pontot szerezni Nápolyban), a dobogó harmadik fokára állhat fel az olasz élvonal 2019–2020-as kiírásában.

A MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSE – A GÓLOKKAL – ITT!

A TÖBBI MÉRKŐZÉSRŐL ITT OLVASHAT!

38. FORDULÓ
Napoli–Lazio 3–1
(Fabián Ruiz 9., Insigne 52. – 11-esből, Politano 93., ill. Immobile 22.)
Atalanta–Inter 0–2 (D'Ambrosio 1., Young 20.)
Juventus–Roma 1–3 (Higuaín 5., ill. Kalinic 23., Perotti 43., 52. – az elsőt 11-esből)
Milan–Cagliari 3–0 (Klavan 10. – öngól, Ibrahimovic 55., Castillejo 57.)