Trükkös szabadrúgás és egy „jó fej” Lukaku – az Inter nyerte a derbit

2019.09.21. 22:56
Brozovic gólja törte meg a jeget (Fotó: AFP)
Az Inter 2–0-ra legyőzte az ezúttal pályaválasztóként futballozó Milant a 224. Derby della Madonninán, ezzel négy fordulót követően hibátlan az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban, és a Juventust megelőzve a tabella élén áll.

A MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉT ITT OLVASHATJA!

2016 januárja...

Az AC Milan a bajnokságban több mint három és fél éve nem tudta legyőzni városi riválisát, az Internazionalét, amely ráadásul a legutóbbi évadban mindkét milánói derbit behúzta.

S a 224. összecsapásukat is a fekete-kékek kezdték jobban, akik a 21. percben centikre jártak a vezetés megszerzésétől: Lautaro Martínez lövése után Gianluigi Donnarumma bravúrral védett, majd a kipattanót az üresen érkező Danilo D'Ambrosio kapufára vágta.

Néhány pillanattal később – szinte a semmiből – a kapuba talált a Milan, de Hakan Calhanoglu gólját kezezés miatt nem adta meg a játékvezető. Meg nem adott gólokban s minden más mutatóban is egállal vonultak az öltözőbe a felek: a 36. percben D'Ambrosio ollózása és Donnarumma újabb bravúrja után Lautaro helyezett a hálóba – lesről.

A fordulás után nem kellett sok, s az Inter megszerezte a vezetést: Stefano Sensi legurított labdáját Marcelo Brozovic küldte kapura 16 méterről, a labda megpattant a menteni igyekvő Rafael Leao sarkán, onnan pedig a bal alsóba perdült (0–1).

Hiába cserélt a Milan, nem tudta beszorítani riválisát, sőt, az Inter egy kontra végén Romelu Lukaku fejesével a 78. percben meg is pecsételte a „hazaiak” sorsát (0–2).

A hajrában a csereként beálló Theo Hernández a kapufát találta el, de még így sem foghatja vereségét a szerencsére a Milan – a másik oldalon Matteo Politanót is csak a keresztléc akadályozta meg a gólszerzésben.

Az Inter ezzel a negyedik győzelmét is megszerezte négy forduló alatt, s hibátlan mérlegével, kétpontos előnnyel vezet a címvédő Juventus előtt. A Milan két győzelemmel és immáron két vereséggel kezdte az idényt.

S ami ennél is jobban fájhat a szurkolóinak: már hét meccse képtelen legyőzni a városi riválist a Serie A-ban.