Serie A: a Roma tarolt a derbin; Balogh csere volt a Palermóban

2016.04.03. 17:08
A Roma négy gólnak örülhetett a derbin (Fotó: Reuters)
Az olasz labdarúgó Serie A 31. fordulójában a Roma 4–1-re nyerte meg a Lazio elleni fővárosi derbit, a Milan kikapott az Atalantától, Balogh Norbert csereként állt be a Chievótól vereséget szenvedő Palermóba. Megint nem tudott nyerni a Fiorentina, a Genoa Frosinone elleni győzelmét Suso három gólja alapozta meg.

LAZIO–ROMA

A szervezett szurkolói csoportok demonstratív távollétével sújtott római derbin az AS Romáé volt az első találat: a 15. percbe Lucas Digne ívelt középre, a laziós védők pocsékul helyezkedtek, Stephan El Shaarawy pedig köszönte szépen a lehetőséget és mintaszerű fejest küldött a kapuba (0–1).

A Lazio a gólra sárga lapok gyűjtögetésével reagált, lehetőségei azonban inkább a Romának voltak, a nagyon aktív Radja Nainggolan folyamatosan „zaklatta" az égszínkékeket, teljesítményére a koronát egy remek szólóval tehette volna fel, ám centikkel célt tévesztett. Mint ahogy Miralem Pjanicnak is nagyon kevés hiányzott, a Roma középpályása a kapufát döngette meg. A Lazio tulajdonképpen örülhetett, hogy csak egygólos hátrányban volt a félidőben...

A második félidő elején Digne rendkívül kellemetlenül érkező beadását kaparta ki valahogy Marchetti a jobb alsóból, a választ Antonio Candreva postázta, aki addig-addig keresett lövőhelyzetet, míg végül talált, csak épp lövése nem talált. A következő sansz Mohamed Szalahé volt, csak az egyiptomi támadón múlott, hogy nem vonult a Lazio középkezdéshez, más kérdés, hogy az irányzékkal baj volt.

A 64. percben a Roma megérdemelten növelte előnyét: az akció nyitányaként a meginduló Radja Nainggolant irgalmatlanul felrúgta Wesley Hoedt (aki később ezért sárgát is kapott), Diego Perotti telibe kapta a kapufát, a kipattanót pedig a frissen beálló Edin Dzeko lőtte az üres kapuba.

A Lazio a 0–2-re pörgött fel, és gyorsan eltalálta a kapufát és a lécet is (Houdt, majd Parolo átkozódhatott), de szerencséje nem volt, ráadásul egy ziccernél Kosztasz Manolasz valami szürreálisan nagyot mentett. Az égszínkék mezesek vadul tizenegyest reklamáltak, de a negyedik lassítás megmutatta, jó játékvezetői ítélet született, Manolasz „mindent vagy semmit” stílusú becsúszással a labdát vitte el.

Végig azonban nem lehetett megúszni, a 75. percben egy beívelést Miroslav Klose elfejelt Wojciech Szczesny elől, Marco Parolo pedig az üres kapuba továbbított. A lendület megmaradt, jött előre a Lazio, Luciano Spalletti pedig harmadik cserelehetőségét kihasználva inkább védőt hozott, nem pedig Francesco Tottit, a legenda maradt a kispadon. Hamarosan pedig gólnak örülhetett, mivel a Roma kiszabadult a szorításból, és visszaállította a kétgólos különbséget – Alessandro Florenzi lőtte ki távolról a hosszú sarkot. Jött a negyedik is, Diego Perotti a 87. percben végképp padlóra küldte a Laziót egy szóló után, Houdt pedig a 95. percben a kiállítás sorsára jutott – a Roma derbigyőzelme teljesen megérdemelt, még akkor is, ha a Laziónak volt egy jó periódusa.

A derbivereség Stefano Pioli állásába került: vasárnap este a Lazio hivatalos közleményben tudatta, hogy menesztette a trénert.

A TÖBBI PÁLYÁN

Az Atalanta–Milan találkozón a milánóiak Luiz Adriano révén hamar vezetést szereztek tizenegyesből, és a félidő hajrájáig tartották is az eredményt, csakhogy a 44. percben egy szöglet után Mauricio Pinilla parádés, ollózós góllal kiegyenlített – Donnarumma tehetetlen volt a jobb felső sarokba húzott labdával szemben. A nagyon pörgő Atalanta fordítani is tudott, a 62. percben Alejandro Gómez szerezte meg a második bergamói gólt – és hiába próbálkozott ezután a Milan, már nem tudott egyenlíteni.

MAURICIO PINILLA CSODÁLATOS GÓLJA

Balogh Norbert a kispadon kezdte a Chievo–Palermo bajnokit, amelyen a veronaiak már a 6. percben megszerezték a vezetést, ám a kiesés elől menekülő szicíliaiak a veterán Alberto Gilardino góljával bő húsz perccel később egalizáltak. Problémát csak az okozott, hogy a Palermo ugyanolyan rosszul kezdte a második félidőt is, Nicola Rigoni gólja után meg már megint futhatott az eredmény után. Balogh a 76. percben szállt be, ám ő sem tudott segíteni a Palermón, amely kikapott, és maradt kieső helyen.

A legutóbbi négy bajnokiján nyeretlen Fiorentina a Sampdoriát fogadta, és most sem tudta megszerezni a három pontot – a firenzeiek tizenöt percig vezettek is a meccsen, a 71. perctől Joaquín Correa kiállítása miatt emberelőnyben támadtak, ám be kellett érniük az 1–1-es döntetlennel. Az más kérdés, hogy mivel az Inter este kikapott a Torinótól, a firenzeiek nem is jártak rosszul…

A Genoa–Frosinone találkozón a hazaiak hőse a három gólt szerző Suso volt, a negyediket pedig Luca Rigoni szerezte meg, aki bátyjához hasonlóan góllal zárta a fordulót.

OLASZ SERIE A
31. FORDULÓ

Genoa–Frosinone 4–0 (Suso 43., 60., 76., L. Rigoni 72.)
Atalanta–Milan 2–1 (Pinilla 44., A. Gómez 62., ill. Luiz Adriano 5. – 11-esből)
Chievo–Palermo 3–1 (Cacciatore 6., N. Rigoni 53., Birsa 74., ill. Gilardino 28.)
Lazio–Roma 1–4 (Parolo 75., ill. El Shaarawy 15., Dzeko 64., Florenzi 83., Perotti 87.)
Fiorentina–Sampdoria 1–1 (Ilicic 24., ill. R. Álvarez 39.)
KORÁBBAN
Udinese–Napoli 3–1
(Fernandes 14., 45. – az első 11-esből, Théréau 57., ill. Higuaín 24.)
KÉSŐBB
Internazionale–Torino 1–2 (Icardi 17. – 11-esből, ill. Molinaro 55., Belotti 73. – 11-esből)

1. Juventus 31 23 4 4 56–16 +40 73
2. Napoli 31 20 7 4 63–27 +36 67
3. Roma 31 18 9 4 66–32 +34 63
4. Fiorentina 31 16 8 7 51–33 +18 56
5. Internazionale 31 16 7 8 41–30 +11 55
6. Milan 31 13 10 8 41–33 +8 49
7. Sassuolo 31 12 12 7 40–34 +6 48
8. Lazio 31 11 9 11 39–42 –3 42