Serie A: a Parma három év alatt visszajutott az első osztályba!

2018.05.18. 22:35
A Parma a következő szezonban ismét a Serie A-ban szerepelhet (Fotó: Twitter)
A 2015-ben csődbe ment és a negyedosztályba visszasorolt Parma idegenben 2–0-ra legyőzte a Speziát az olasz másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Serie B) utolsó fordulójában, s mivel a záró kör előtt még második helyen álló Frosinone hazai pályán csak 2–2-es döntetlent játszott a Foggiával, a korábbi KEK- és UEFA-kupa-győztes három év alatt visszajutott a Serie A-ba!

Az Empoli bajnoki címe és feljutása már hetekkel ezelőtt biztossá vált, az utolsó fordulót megelőzően az volt a kérdés, hogy a kék-fehérek mellett a második helyen melyik csapat jut még fel automatikusan az első osztályba. A Frosinone 71, a Parma 69, míg Balogh Norbert együttese, a Palermo 68 ponttal állt, tehát a Frosinonének a saját kezében volt a sorsa. Nem kellett volna mást tennie, mint hazai pályán legyőzni a Foggiát, amely már valós tét nélkül lépett pályára.

Ezen a mérkőzésen a Foggia szerezte meg a vezetést, majd a második félidő közepén a Frosinone öt perc leforgása alatt fordított, ám a vendégek Roberto Floriano találatával a 89. percben egyenlítettek. A Parma eközben 2–0-ra nyert a Spezia otthonában, amely a 28. percben, még egygólos hátrányban a korábbi parmai csatár, Alberto Gilardino révén tizenegyest hibázott. A Frosinone és a Parma így azonos pontszámmal végzett, de az egymás elleni eredmények utóbbi gárda számára kedveztek (2–0, 1–2).

„Tettem egy ígéretet. Azt mondtam, hogy visszajuttatom a Parmát a Serie A-ba. Betartottam a szavamat” – mondta a feljutás kiharcolása után a 41. életévét júliusban betöltő csapatkapitány, Alessandro Lucarelli, aki minden bizonnyal felhagy az aktív játékkal. Bár már tavaly nyáron is ez volt a célja, akkor mégis a folytatás mellett döntött.

„Amikor a Frosinone kettő egyre vezetett, úgy éreztük, hogy elszálltak az esélyeink, és fejben már az osztályozóra készültünk. Aztán hallottuk, hogy a szurkolóink felkiáltanak, s nem tudtuk, mi történik – így a Parma második góljának szerzője, Amato Ciciretti. – Köszönettel tartozunk a Foggiának, hatalmas szívességet tett nekünk.”

A Parma az olasz labdarúgás történetének első klubja lett, amely három év alatt három osztályt ugrott. Az együttes vezetőedzője Roberto D’Aversa, míg szezonbeli házi gólkirálya a 13 találatot jegyző Emanuele Calaio.

GIANLUIGI BUFFON NAGYON ÖRÜL A PARMA FELJUTÁSÁNAK

A Balogh Norbertet a 88. percben bevető Palermo 2–0-s győzelmet aratott a Salernitana vendégeként, és a negyedik helyen fejezte be a bajnokságot, így a második fordulóban kapcsolódik majd be a feljutásért rendezendő rájátszásba – akárcsak a Frosinone. A Venezia, a Bari, a Cittadella és a Perugia már a playoff első körében pályára lép.

Kiesett a Ternana, a Pro Vercelli és az Írországba kölcsönadott Adorján Krisztiánnal szerződésben álló Novara, míg a Virtus Entella és az Ascoli osztályozót játszik egymással a bennmaradásért.