Serie A: a Juventus megint kétgólos előnyt herdált el

R. B.R. B.
2020.07.15. 23:46
Cristiano Ronaldo nem hitt a szemének (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 33. fordulójában a címvédő és listavezető Juventus kétgólos előnyt herdált el a Sassuolo vendégeként, ám 2–3-ról legalább pontot megmentett (3–3). A Lazio sorozatban negyedik bajnoki meccsén maradt nyeretlen, mivel az Udinese elleni találkozóján nem esett gól.

A Juve a 12. percben 2–0-ra vezetett Reggio Emiliában, ám a Sassuolo nem sokkal a félidő után fordított. A „zebrák” Alex Sandro találatával egy pontot megmentettek (3–3).

Érdekesség, a Juventus a legutóbbi idegenbeli mérkőzésén sem tudott kétgólos előnyről győzni. Akkor a Milan 4–2-re nyert Cristiano Ronaldóék ellen.

A Sassuolo–Juventus mérkőzés összefoglalója

A bajnoki címért sokáig versenyben lévő Lazio megint nem tudott győzni, ezúttal gól nélküli döntetlent játszott Udinében. A római gárda négy meccse nyeretlen, s nem tudta visszaelőzni a kedden hat gólt vágó Atalantát.

OLASZ SERIE A
33. FORDULÓ

Roma–Verona 2–1 (Veretout 10. – 11-esből, Dzeko 45+3., ill. Pessina 47.)
Lecce–Fiorentina 1–3 (Sakov 88., ill. Chiesa 6., Gezzal 38., Cutrone 40.)
Sassuolo–Juventus 3–3 (Djuricsics 29., Berardi 51., Caputo 54., ill. Danilo 5., Higuaín 12., Sandro 64.)
Udinese–Lazio 0–0
KORÁBBAN
Milan–Parma 3–1 (Kessié 55., Romagnoli 59., Calhanoglu 77., ill. Kurtic 44.)
Bologna–Napoli 1–1 (Barrow 80., ill. Manolasz 7.)
Sampdoria–Cagliari 3–0 (Gabbiadini 8., Bonazzoli 40., 54.)
Csütörtök
19.30:Torino–Genoa (Tv:Digi Sport1)
21.45:SPAL–Internazionale (Tv:Digi Sport1)
Kedd
Atalanta–Brescia 6–2(Pasalic 2., 55., 58., De Roon 25., Malinovszkij 28., D. Zapata 30., ill. Torregrossa 8., Spalek 83.)

1. Juventus 33 24 5 4 70–35 +35 77
2. Atalanta 33 21 7 5 93–43 +50 70
3. Lazio 33 21 6 6 68–35 +33 69
4. Internazionale 32 20 8 4 68–34 +34 68
5. Roma 33 17 6 10 61–44 +17 57
6. Napoli 33 15 8 10 53–44 +9 53
7. Milan 33 15 8 10 48–42 +6 53
8. Sassuolo 33 13 8 12 62–57 +5 47