Serie A: a ráadásban mentett pontot a Lecce a Milan otthonában

2019.10.20. 22:42
Calhanoglu (labdával) góllal és gólpasszal zárt (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 8. fordulójának vasárnapi záró meccsén a Milan 2–2-es döntetlent játszott a Leccét fogadva.

Nem a Sampdoria kispadján döntetlennel bemutatkozó Claudio Ranieri volt az egyetlen debütáló edző az olasz élvonal nyolcadik fordulójában: a Milan kispadján első alkalommal ült Stefano Pioli is, aki alig húsz perc után máris gólnak örülhetett. A 20. percben a Lecce védelmének hatékony asszisztálása mellett Hakan Calhanoglu lőtt „cimbalomszögből” a vendégek kapujába.

CALHANOGLU GÓLJA

A gól után is nagy milánói nyomással telt az első félidő, de újabb találat már nem esett a szünetig, holott a hazaiak jóval többet birtokolták a labdát, és többet is lőttek kapura ellenfelüknél.

A fordulás után hasonló mederben folyt a mérkőzés, ám bő egy óra játék után szinte a semmiből egyenlített a Lecce: Andrea Conti a saját kezére fejelte a labdát, és Fabrizio Pasqua játékvezető videózás után a büntetőpontra mutatott. Khouma Babacar tizenegyesét ugyan a jó irányba vetődő Gianluigi Donnarumma hárította, de a kipattanót a hibázó ítélet-végrehajtó már gólra váltotta.

Néhány perc múlva Pioli kettőt is cserélt, beküldte Krzysztof Piateket, valamint Rade Krunicot – főleg előbbi csatasorba állítása bizonyult jó húzásnak, amikor szűk negyedórával később megszerezte a vezetést csapatának: Calhanoglu visszagurított labdáját 14 méterről lőtte a kapuba.

Mégsem örülhettek azonban a hazaiak győzelemnek, a hatperces hosszabbítás második percében ugyanis jött Marco Calderoni 20 méterről, ballal, és hatalmas gólt ragasztott a milánói kapu bal oldalába, kialakítva a 2–2-es végeredményt.

CALDERONI BOMBAGÓLJA

OLASZ SERIE A
8. FORDULÓ

Milan–Lecce 2–2 (Calhanoglu 20., Piatek 81., ill. K. Babacar 63., Calderoni 92.)

KORÁBBAN
Parma–Genoa 5–1 (Kucka 38., Cornelius 42., 45+1., 50., Kulusevski 79., ill. Pinamonti 52.)
Cagliari–SPAL 2–0 (Nainggolan 9., Farago 67.)
Sampdoria–Roma 0–0
Udinese–Torino 1–0 (Okaka 42.)
Sassuolo–Internazionale 3–4 (Berardi 16., Caputo 74., Boga 81., ill. L. Martínez 2., 70. – a másodikat 11-esből, R. Lukaku 38., 45. – a másodikat 11-esből)

1. Juventus 8 7 1 15–7 +8 22
2. Internazionale 8 7 1 18–7 +11 21
3. Atalanta 8 5 2 1 21–13 +8 17
4. Napoli 8 5 1 2 17–10 +7 16
5. Cagliari 8 4 2 2 12–7 +5 14
6. Roma 8 3 4 1 12–10 +2 13
7. Lazio 8 3 3 2 16–9 +7 12
8. Parma 8 4 4 13–11 +2 12