Serie A: a hajrában hullajtott pontokat az Inter, de első maradt

CS. M.CS. M.
2019.12.15. 23:01
Borja Valero betalált, de ez ma nem volt elég (Fotó: AFP)
Fájó sebekkel utazott az Inter Firenzébe, miután kedden hazai pályán kiesett a Bajnokok Ligája-csoportköréből, de gyorsan vezetést szerzett a Fiorentina ellen, és sokáig úgy tűnt, nyer is, csakhogy a 92. percben szerzett góllal pontot mentett a hazai csapat.

A Serie A 16. fordulójának vasárnapi záró meccsén a Fiorentina a játékhét előtti listavezetőt fogadta. Utóbbi a kedden elszenvedett BL-kudarcot szerette volna javítani, egy győzelemmel pedig ismét két ponttal a Juventus elé léphetett volna a tabellán. Sokáig nem vetette vissza a milánóiakat a bánkódás – rögtön nyomás alá helyezték ellenfelüket, és már a 9. percben megszerezték a vezetést. Marcelo Brozovic passza után Borja Valero került helyzetbe, aki elfektette védőjét, majd kilőtte a rövid alsó sarkot (0–1). A 34 éves spanyol jelenlegi klubja előtt öt idényen keresztül a firenzeieket erősítette, emiatt nem is ünnepelte meg a gólját.

A folytatásban feljebb kapcsolt a Fiorentina, ez azonban kockázattal járt, és a 39. percben majdnem kétgólosra nőtt a hátránya, amikor egy labdavesztést követően Romelu Lukaku ziccerbe hozta Lautaro Martínezt, aki ugyan gólt lőtt, de azt később les miatt érvénytelenítették.

A második játékrészben az Inter volt mezőnyfölényben, ennek ellenére azonban egy percig sem lehetett nyugodt, hiszen a lilák többször is gólhelyzetbe kerültek. A végjátékban is a milánói együttes támadt, ám egy labdavesztést követően Dusan Vlahovics a vendégkapuig szólózott, és kiegyenlített (1–1). Az Inter így is az élen maradt, de már csak gólkülönbséggel vezet a Juve előtt.

OLASZ SERIE A
16. FORDULÓ
Fiorentina–Inter 1–1
(D. Vlahovics 92., ill. B. Valero 9.)
KORÁBBAN
Roma–SPAL 3–1
(Lo. Pellegrini 53., Perotti 66. – 11-esből, Mhitarjan 83., ill. Petagna 44. – 11-esből)
Milan–Sassuolo 0–0
Bologna–Atalanta 2–1
(R. Palacio 12., A. Poli 53., ill. Malinovszkij 60.)
Juventus–Udinese 3–1 (C. Ronaldo 9., 37., Bonucci 45., ill. Pussetto 94.)
Verona–Torino 3–3 (Pazzini 69. – 11-esből, Verre 76., Stepinski 84., ill. Ansaldi 36., 61., Berenguer 55.)