Serie A: a Frosinone meg nem adott gólig, a Milan csak kapufáig jutott

2018.12.26. 14:25
Castillejo kapufájánál járt a legközelebb a gólhoz a Milan (Fotó: AFP)
Az AC Milan 0–0-s döntetlent játszott a Frosinone otthonában az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 18. fordulójának nyitó mérkőzésén. A hajrában ráadásul a Frosinone járt közelebb a győzelemhez...

Patrick Cutrone már a 3. percben megszerezhette volna a vezetést a vendég Milannak, ám az ötös sarkánál érkezve nem találta el a kaput, labdája a jobb oldali kapufa mellett pattogott el. A 18. minutumban a jobb kapufa került főszerepbe, a hazaiak szerencséjére Samu Castillejo lövése kifelé pattant róla.

Jó fél óra kellett a Frosinone első igazi lehetőségére: Paolo Ghiglione lövését tolta szögletre a jobb alsó sarok elől látványos vetődéssel Gianluigi Donnarumma. A 37. percben viszont már Donnarumma is tehetetlen volt: Raffaelle Maiello centerezése után Camillo Ciano lőtt közvetlen közelről a vendégkapuba. Csakhogy hiába ünnepelt a hazai közönség, jó három perccel később újfent 0–0 állt az eredményjelzőn: Marco Guida, miután visszanézte az akciót videón, érvénytelenítette a gólt, az azt megelőző labdaszerzést szabálytalannak találva.

A második félidő már egyértelműen a Milan mezőnyfölényét hozta, ám hiába dolgozott ki Gattuso együttese több helyzetet, hol a kapus, hol a visszaérő védők, megakadályozták a gólszerzésben a vendégeket. A 52. percben Cutrone elől mentettek óriásit, majd a 75. percben Alessio Romagnoli fejesét védte bravúrral Marco Sportiello.

A 85. percben Gonzalo Higuaín találta magát ziccerben, szemtől szemben a kapussal, de ezt sem tudta gólra váltani a Milan. Négy perccel később pedig még egy lehetőséget kihagyott.

A végjátékban ráadásul Gianluigi Donnarumma bravúrja kellett ahhoz, hogy a piros-feketék legalább az egyik pontot elvigyék a Frosinone otthonából: Ciano tizenhatos vonaláról kapura küldött lövése lehetett volna a slusszpoén.A csattanó viszont elmaradt.

A Milannal 1984 decembere óta először fordult elő, hogy sorozatban négy (!) bajnokin nem tudott betalálni – a Fiorentina, a Bologna és a Torino is megúszta kapott gól nélkül Gennaro Gattuso együttese ellen.