Serie A: Balotelli nélkül esélye sem volt Rómában a Bresciának

2019.11.24. 16:55
Dzeko lőtte a Roma harmadik gólját (Fotó: AFP)
Az AS Roma 3–0-s győzelmet aratott a Brescia ellen az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában. A Lazio a 92. percben szerzett góllal győzte le a Sassuolót, a Fiorentina a Hellas Verona otthonában kapott ki.

Mint beszámoltunk róla, hétközi balhéja után – a Brescia nemrég kinevezett vezetőedzőjével, Fabio Grossóval akaszkodott össze edzés közben, miután az szóvá tette a támadó nem megfelelő edzésmunkáját – kitette keretéből Mario Balotellit az olasz bajnoki sereghajtó.

Nem mintha a 36-szoros válogatott csatárral a fedélzeten sok esélye lett volna a dobogóért hajtó AS Roma otthonában az újoncnak, de nélküle még kevesebb sansza maradt a meglepetésre. Az első félidőben konkrétan egy kaput eltaláló kísérletig jutottak a vendégek, igaz, ekkor még a Roma sem sziporkázott, a hazaiaknak nulla pontos lövésük vagy fejesük akadt…

A második félidőben aztán rákapcsoltak a „farkasok”, különösképpen a Manchester Unitedtól kölcsönvett Chris Smalling, aki a 49. percben előbb maga bólintott a vendégkapuba, majd kiosztott két gólpasszt is: az 57. percben Gianluca Mancininek, aztán a 66. percbenEdin Dzekónak (3–0). A Roma második félidei fölényét jól mutatja, másik két gólt is szerzett a csapat, igaz, ezeket utólag a videobíró érvénytelenítette.

A hajrában a csereként beállt Florian Ayé szépítő találata szintén így járt – hiába került a kapuba a labda, kezezés miatt nem adták meg a gólt.

A római mérkőzéssel párhuzamosan a Fiorentina a Hellas Veronánál vendégeskedett és szenvedett 1–0-s vereséget Veronában, míg az SS Lazio az utóbbi hetekben gyengélkedő, legutóbbi hét bajnokijából csupán kettőt megnyerő Sassuolo otthonában „hagyott ott” majdnem két pontot, ám a 92. percben a csereként beállt Felipe Caicedo megszerezte a győztes gólt a vendégeknek.

OLASZ SERIE A
13. FORDULÓ

Sampdoria–Udinese 2–1 (Gabbiadini 45+6, G. Ramírez 74. – 11-esből, ill. Nesztorovszki 29.)
AS Roma–Brescia 3–0 (Smalling 49., G. Mancini 57., Dzeko 66.)
Sassuolo–Lazio 1–2
(Caputo 45., ill. Immobile 34., F. Caicedo 92.)
Verona–Fiorentina 1–0