Serie A: a 97. és a 98. is megvan, győzött és előzött az Atalanta

K. T. I.K. T. I.
2020.07.28. 21:27
Malinovszkij visszafogottan ünnepelte a gólját (Fotó: AFP)
Az Atalanta 2–1-es győzelmet ért el a Parma otthonában az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 37. fordulójában. A bergamói együttes a második félidőben tudott fordítani, köszönhetően idénybeli 97. és 98. góljának.

Az első félidőben nem lelte a ritmust az Atalanta. A bergamóiak 45 perc alatt csupán két helyzetet tudtak kialakítani, ráadásul egyszer sem találták el a kaput. Bezzeg a középmezőnyhöz tartozó Parma! A házigazda bátran kezdett, Dejan Kulusevski pedig már a 14. percben megszerezhette volna számára a vezetést, ám ekkor még elkerülte a kaput a lövése. A 43. minutumban aztán már nem kegyelmezett a svéd válogatott középpályás, aki a bal felsőbe vágta a labdát (1–0).

Fordulást követően összekapta magát az Atalanta, amely a mezőnyben átvette az irányítást, majd némi szerencsével ugyan, de Ruszlan Malinovszkij szabadrúgásgóljával egyenlített is (1–1). A Parmában ezt követően már nem volt meg a kellő lendület ahhoz, hogy ismét visszakaparintsa a vezetést, inkább a védekezésre koncentráltak a hazaiak. Ez volt az ukrán ötödik gólja az idényben, amit a tizenhatoson kívüli kísérletből szerzett – ez a legtöbb az öt európai topligában.

A 84. percben pedig az egy pontot is elbukta a pármai csapat, Alejandro Gómez gyorsított fel a védők szorításában, majd 18 méterről látványos gólt vágott a kapu jobb oldalába – a szerencsére ezúttal sem panaszkodhatott az Atalanta, a labda a lövés előtt a menteni igyekvő védőről pattant tökéletesen vissza a gólszerző elé (1–2).

Az Atalanta ezzel megelőzte a tabellán az egy meccsel kevesebbet játszó Internazionalét. A milánói gárda a késő esti mérkőzésen a Napolit fogadja – ha győz, újra lépéselőnybe kerülhet az ezüstért folyó csatában.