Serie A: a 91. percben belőtt 11-essel fordított az Inter

P. K.P. K.
2019.11.02. 20:05
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 8. fordulójában a fordulót megelőzően 2. helyen álló Inter 0–1-ről fordítva, a 91. percben értékesített büntetővel verte meg idegenben 2–1-re a meccset a 11. helyről váró Bolognát.

Az Inter nagyon megszenvedett a Bologna vendégeként, az 59. percben ugyanis a hazaiak szerezték meg a vezetést. Roberto Soriano 20 méterről, az előtte állók lába alatt, között lőtt a bal alsóba. Samir Handanovic kapus hiába vetődött, csak beljebb tudta segíteni a labdát, kiütni nem.Roberto Soriano 20 méterről, az előtte állók lába alatt, között lőtt a bal alsóba. Samir Handanovic kapus hiába vetődött, csak beljebb tudta segíteni a labdát, kiütni nem.

Negyedóra múlva az ezen a meccsen is meglehetősen aktív Lautaro Martínez kapusról kipattanó lövését közelről a kapuba passzolta Romelu Lukaku, kiegyenlítve az állást.

A hajrához közeledve több helyzetet is kihagytak a vendégek, és amikor már úgy tűnt, sikerül kihúznia a meccset döntetlennel a Bolognának, Riccardo Orsolini nagyot hibázott, megrúgta a tizenhatoson belül Martínezt, a jogos 11-est pedig Lukaku értékesítette. A belga csatár idénybeli kilencedik góljával így győzni tudott az Inter, amely a később kezdődő Torino–Juve meccs előtt átvette a vezetést a tabellán. 1–2