Serie A: Sallai újra kezdett, egy félidő jutott neki

2016.09.18. 17:04
A Palermo labdarúgócsapata – soraiban az újra kezdőként lehetőséget kapó Sallai Rolanddal – 1–1-re végzett a Crotone ellen Pescarában az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 4. fordulójában.

Sallai Roland a negyedik fordulóban is szóhoz jutott a Serie A-ban, sőt újra kezdett, de nem tudott sokat hozzátenni a Palermo nem épp kimagasló Crotone elleni első félidei játékához. A szicíliaiak a Pescarában játszott találkozó első játékrészében gyakorlatilag egyetlen helyzetet sem tudtak kidolgozni, az újonc viszont agilisan játszott, és a félidő közepén vezetést szerzett. Sallai Roland a negyedik fordulóban is szóhoz jutott a Serie A-ban, sőt újra kezdett, de nem tudott sokat hozzátenni a Palermo nem épp kimagasló Crotone elleni első félidei játékához. A szicíliaiak a Pescarában játszott találkozó első játékrészében gyakorlatilag egyetlen helyzetet sem tudtak kidolgozni, az újonc viszont agilisan játszott, és a félidő közepén vezetést szerzett.

Diego Falcinelli előtt alakult ki helyzet a 23. percben, ám Szlobodan Rajkovics még pillanatokra el tudta odázni a hazai gólt becsúszásával, a lecsorgóra viszont érkezett Marcello Trotta, és az üres kapuba gurított. A Palermót nem csak a gól sújtotta: Rajkovics és Josip Posavec kapus is megsérült az esetnél. Előbbit utóbb le is kellett cserélni. A vendégek második változtatása pedig Sallai volt a szünetben, Carlos Embalo váltotta.

A Balogh Norbertet a kispadon tartó Palermo a második játékrészben Ilija Nesztorovszki pörgetésével egyenlített, 1–1 lett a végeredmény. Ez a két csapat maradt nyeretlen a bajnokságban.

Ugyanis a Cagliarinak már van győzelme: a szárdok a duplázó Marco Borriello vezetésével 3–0-ra elintézték az Atalantát. Bergamói részről Alberto Paloschi büntetőt hibázott 1–0-s állásnál, ami elsősorban azért érdekes, mert a játékos sorozatban harmadik 11-esét hagyta ki a Serie A-ban.

A Sassuolo otthon tartotta a három pontot a Genoával szemben. A Torino–Empolin nem született gól, Joe Hart először őrizte meg hibátlanul a „bikák” kapuját. A torinóiak 13 bajnoki után játszottak ismét döntetlent.

OLASZ BAJNOKSÁG, SERIE A
4. FORDULÓ

Cagliari–Atalanta 3–0 (Borriello 8., 73., Sau 55.)
Crotone–Palermo 1–1 (Trotta 23., ill. Nesztorovszki 66.)
Sassuolo–Genoa 2–0 (Politano 58. – 11-esből, Defrel 66.)
Torino–Empoli 0–0
KÉSŐBB
Internazionale–Juventus 2–1 (Icardi 68., Perisic 78., ill. Lichtsteiner 66.) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Fiorentina–Roma 1–0 (Badelj 82.) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!