Serie A: 4–1 a rangadón, ismét a Napoli az élen

2018.02.10. 22:39
Lorenzo Insigne nem szerzett gólt, de így is a meccs egyik legjobbja volt (Fotó: AFP)
A Napoli hazai pályán 4–1-re legyőzte a Laziót az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 24. fordulójának rangadóján, ezzel visszaelőzte a Juventust, és ismét vezeti a tabellát.

A Napoli 2016 nyarán 10 millió eurót fizetett az Empolinak Lorenzo Tonelliért, aki azóta összesen három bajnoki mérkőzésen kapott lehetőséget a nápolyiaknál – ebben a szezonban eddig egyszer sem –, most azonban Raúl Albiol és Vlad Chiriches hiányában bekerült a kezdőcsapatba.

A nápolyi csapat játékosai Fauzi Gulam nevével ellátott mezekben sétáltak ki a pályára. Az algériai balhátvéd a héten rásérült arra a térdére, amelyben novemberben elszakadt az elülső keresztszalag, de az orvosok bíznak benne, hogy nem kell elölről kezdenie a rehabilitációt, hanem egy hónapon belül ismét edzésbe állhat.

Maurizio Sarri 100. olasz bajnoki meccse a Napoli kispadján rémálomszerűen kezdődött, hiszen a vendégek Stefan de Vrij találatával már a 3. percben megszerezték a vezetést. A holland középhátvéd épp annyira ért bele Ciro Immobile beadásába, hogy becsapja vele Pepe Reinát (0–1).

A folytatásban a hazaiak részéről Lorenzo Insigne játszott a legveszélyesebben, de az egyenlítő gólt nem ő, hanem José Callejón szerezte, aki a 44. percben parádésan kezelte le Jorginho indítását, majd higgadtan a jobb alsó sarokba passzolt (1–1). Néhány másodperccel később Sarrit elküldte a kispadtól a játékvezető, de a Napolit sem ez, sem Marek Hamsík sérülés miatti lecserélése nem zavarta meg.

Az 54. percben Wallace öngóljával a Napoli fordított (2–1), majd a szlovák középpályás helyére beálló Piotr Zielinski talált be, bár ebben a gólban nagyobb szerepe volt Mário Ruinak, mint magának a gólszerzőnek (3–1).

A Lazio vezetőedzője, Simone Inzaghi hiába próbált „belenyúlni” a meccsbe, a Napoli ekkor már kézben tartotta a mérkőzést. A 73. percben Zielinski előkészítését követően Dries Mertens nagyon finom mozdulattal perdített a vendégek kapujába (4–1).

Az utolsó húsz percben nem esett újabb gól, így a Napoli ugyanúgy 4–1-re verte meg a Laziót, mint szeptemberben Rómában. Nem mellesleg ezzel a győzelemmel ismét élre állt a tabellán.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

OLASZ SERIE A
24. FORDULÓ
Napoli–Lazio 4–1 (Callejón 44., Wallace 54. – öngól, Zielinski 56., Mertens 73., ill. De Vrij 3.)